9 березня - День народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861).
Напередодні річниці народження Великого Кобзаря, 8 березня, у Семенівці вже третій рік поспіль біля монументу відбулись традиційні Шевченківські читання.
Кожен присутній отримав змогу поділитись власними думками щодо творчості поета та продекламувати свої улюблені твори Кобзаря.
Фото - П. Бузунка
*** *** ***
З нагоди 203-ї річниці народження Т. Шевченка у Центральній бібліотеці була організована книжкова виставка "Співець народу України", а у Шевченківській світлиці для учнів відбулася літературна хвилинка "Шевченківськими шляхами".
*** *** ***
Кілька цікавих фактів про поезію Тараса Шевченка...
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу.
*** *** ***
Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів.
*** *** ***
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
*** *** ***
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
*** *** ***
Тарас Григорович Шевченко народився в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...
|