Шановні читачі !
Семенівка - містечко прикордонне, переважна більшість містян вносить посильний внесок на підтримку наших солдат-захисників.
Велику роль відіграє моральна підтримка наших військових, приклад цьому показує О. Стельмах.
Вашій увазі щирий, відвертий вірш О. Стельмах "Я вас люблю".
Я вас люблю
Я вас люблю, мої солдати,
Люблю за те, що я живу,
За те, що бачу рідну хату
Не в сні, як ви, а наяву,
За те, що вдома скільки хочу,
А не як ви - на 20 днів,
За те, що маю тихі ночі,
За котрі хтось з вас посивів.
За те, що мені тепло й сито,
Що я працюю від душі,
Я вдячна всім, хто там воює,
Бо серед вас нема чужих.
Я вдячна, що не медсестрою
Витягую з окопів вас,
А можу жити так, як в мирі
У наш скрутний воєнний час.
Я вдячна вам за ваші очі,
Що смерть побачили не раз,
За те, що ви там дні і ночі
За землю боретесь, за нас.
Я вдячна вам за руки теплі,
В яких на все хватає сил,
За те, що ви пішли у пекло,
Хоча ніхто вас не просив.
Переживаю і молюся,
Щоб ви вернулися здорові,
Щоб нило серце не від болю,
А від натхнення і любові.
О. Стельмах, м. Семенівка
19.11.2014.
Семенівщина багата талановитимии, щирими людьми. Хочете переконатися - читайте рубрику у нашому блозі "Життя видатних людей". Власне, Семенівку було засновано як козацьку слободу. Здавна козаки славилися прагненням до волі та вільного розвитку.
Вічне прагнення до волі, незалежності, дух непокори завжди були притаманні українському народові. Та шлях до волі – це шлях страждань і боротьби з ворогами, які протягом багатьох віків гнобили, поневолювали наш народ, намагалися уярмити, позбавити його рідної мови, культури й історії.
Козацьку звитягу, мужність і лицарство своїх синів у боротьбі за волю і незалежність Украіни оспівував народ у своїх думах та піснях. Недаремно М. Добролюбов писав, що українські пісні та думи становлять « народну святиню», тому що в них «горить любов до батьківщини, виблискує слава минулих подвигів».
Образ мужнього лицаря, воїна-козака, який вміє постояти за свою власну честь і за честь своєї рідної землі, постає перед нами у «Думі про козака Голоту». Про його відвагу говорить те, що він не боїться ні огня, ні меча, ні третього болота». Народ, який завжди прагнув до миру, і свого героя наділив миролюбністю: він, «ні города, ні села не займає», та коли йому загрожує небезпека, він вміє постояти за себе.
Нев’янучою славою увінчали себе славні наші земляки у своїх подвигах.
Нелегким був шлях до волі нашого народу, усіяний колючими тернами, проте ми вірили, що «встане правда», «встане воля», як писав великий Кобзар, тому що «не скувати душі живої», яка прагне до свободи.
Наш народ виборов свою волю, і ми віримо, що він збудує свою вільну, незалежну державу. Віри в цьму нам додають слова Т. Шевченка:
Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
|