Нещодавно у Міністерстві освіти і науки України пройшла прес-конференція за участю заступника міністра освіти і науки Павла Полянського і директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, які надали пояснення щодо особливостей проведення у 2015 році державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
Так у початковій школі передбачається проведення ДПА з трьох предметів – читання, української мови та математики. Але відмінністю є те, що вчитель виставить дітям оцінки за результатами підсумкових контрольних робіт, які проводяться щороку.
У основній та старшій ланках ДПА відбуватиметься виключно у письмовій формі. У 9 та 11 класах учні складатимуть українську мову, а також математику чи історію (на вибір). Третій предмет – у дев’ятому класі на вибір шкіл, а в 11 класі іспит обиратимуть учні.
Крім того з 2015 року поєднано ЗНО і ДПА в 11 класі з української мови. На цей раз така інновація обмежена одним предметом, але не є виключенням, що через рік усі предмети будуть здаватися один раз.
Відтепер результати ЗНО визначатимуть по-новому. А саме запроваджується нова система визначення результатів у вигляді «склав», «не склав». Група експертів буде визначати по кількості правильних відповідей результат абітурієнта. Для тих, хто подолає певну межу, відбуватиметься визначення рейтингового результату у шкалі від 100 до 200 балів. І всі вони зможуть подати документи до університетів.
Також запроваджуються дворівневі тести з двох предметів: української мови і літератури та математики. Тести рівня А (менш складний) і рівня Б (більш складний). Рівень тесту під час прийому документів буде визначати кожний ВНЗ у власних Правилах прийому. Абітурієнт, який склав тест рівня Б, зможе подати документи до ВНЗ, де вимагається тест рівня А, але не навпаки.
Прикрою інновацією вступної компанії 2015 року є той факт, що відтепер сертифікати минулих років недійсні під час вступу до ВНЗ. Також з переліку предметів на ЗНО виключено всесвітню історію та літературу.
Визначено орієнтовні терміни проведення ЗНО (квітень – липень). Дати проведення тестувань буде оголошено не раніше кінця січня 2015 року.
Нагородження медалями буде відбуватися після проходження випускниками ЗНО. Педагогічні ради прийматимуть відповідні рішення за результатами тестування з української мови.
За матеріалами газети «Освіта України»
|