30 січня 2017 року відбулась прес-конференція на тему: «Зовнішнє незалежне оцінювання та вступна кампанія у 2017 році». Пояснювали особливості здачі ЗНО і вступної компанії Світлана Сакаєва (директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти) та Віталій Барбаш (начальник підготовчого відділення Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка).
Світлана Сакаєва пояснила: «Зовнішнє незалежне оцінювання виконує декілька функцій: вступ до вищого навчального закладу і державна підсумкова атестація. У 2017 році державна підсумкова атестація проводиться у формі ЗНО. Традиційних іспитів у навчальних закладах, як це було раніше, не буде. Ті, хто хоче отримати атестат про повну загальну середню освіту повинен зареєструватись і пройти державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання проходитиме з 6 лютого до 17 березня 2017 року. Документи, які будуть надіслані із поштовим штемпелем після 17го березня розглядатись не будуть. Важливо все розрахувати і подати документи вчасно, щоб не втратити свій шанс навчатись у вищому навчальному закладі. Радимо надсилати документи таким чином, щоб можна було відслідкувати їх хід: рекомендованим або цінним листом».
Для випускників старшої школи ЗНЗ 2017 року результати ЗНО з трьох предметів: українська мова, математика або історія, один навчальний предмет за вибором випускника (цей предмет обирається учнями лише у тому випадку, якщо він відноситься до інваріантної складової (є обов’язковим до вивчення), а не до варіативної) – зараховуються як результати державної підсумкової атестації.
Залишається незмінною кількість предметів ЗНО: не більше 4.
Перелік документів залишився фактично незмінний: заповнена реєстраційна картка з двома фото, які відповідають віку; копія паспорта (приймаються як id картки, так і паспорти старого зразка, сторінки з пропискою не потрібні); копія атестата (для випускників минулих років) або довідка з місця навчання про те, що особа здобуде повну загальну середню освіту в 2017 році.
Додатково можуть подаватись наступні документи: копія свідоцтва про зміну імені та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу; копію нотаріально завіреного перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою); медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження ЗНО (за потреби).
Із 2017 року для абітурієнтів із поганим зором буде можливо отримати тестові матеріали зі шрифтом більшого розміру. У 2018 році планується апробація тестування надрукованого шрифтом Брайля.
«Бувають випадки, коли документи надіслані вчасно, але ми відмовляємо. Це відбувається у таких випадках: не всі необхідні документи наявні; якщо фото не відповідає віку; якщо неправильно оформлена реєстраційна картка тощо. Уже зараз до нас звертаються особи, які через певні релігійні переконання не бажають, щоб їм присвоювали штрих-код (для таких абітурієнтів у нас передбачена реєстраційна картка без штрих-коду)», - розповіла пані Світлана.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року подають комплект реєстраційних документів до загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчаються. Інші особи надсилають комплект реєстраційних документів рекомендованим листом у встановлені строки до регіонального центру на адресу: Київський РЦОЯО, а/с 86, м. Київ, 02192.
За матеріалами gorod.cn.ua
Фото з сайту ОДА
|