У прикордонній смузі та контрольованих прикордонних районах в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, встановлюється прикордонний режим, який регламентує відповідно до актів законодавства України правила в'їзду, тимчасового перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб, провадження робіт, обліку та тримання на пристанях, причалах і в пунктах базування самохідних та несамохідних суден, їх плавання та пересування у внутрішніх водах України.
Дотримання та виконання громадянами норм та порядку перебування у контрольованих прикордонних районах та прикордонній смузі регламентоване Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 року № 1147 "Про прикордонний режим". В Чернігівській області визначено 7 контрольованих прикордонних районів, а саме: Новгород–Сіверський, Семенівський, Щорський, Корюківський, Городнянський, Ріпкинський та Чернігівський.
З метою посилення контролю за дотриманням прикордонного режиму, запобігання правопорушенням в межах прикордонної смуги і контрольованих прикордонних районах та для захисту національної безпеки на державному кордоні України у відповідності до наказу Чернігівського прикордонного загону від 12.03.2014 року «Про запровадження додаткових тимчасових режимних обмежень», запроваджені додаткові тимчасові режимні обмеження на в’їзд і пересування в прикордонній смузі та контрольованих Новгород–Сіверському, Семенівському, Щорському, Корюківському, Городнянському прикордонних районах.
Зокрема в рамках додаткових тимчасових режимних обмежень заборонено:
рух транспортних засобів на дорогах, що ведуть до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон, між населеними пунктами в прикордонній смузі (крім сільськогосподарської техніки, яка проводить сільськогосподарські роботи);
знаходження в прикордонній смузі громадян Російської Федерації, яким не надано дозвіл на постійне проживання на території України та громадянами України, які незареєстровані в межах контрольованих прикордонних районів;
використання в автомобілях радіостанцій, крім спеціального транспорту;
полювання та рибальство;
перевезення в транспортних засобах зброї та будь-яких засобів активної оборони;
здійснення будь-яких польотів легкомоторних літальних апаратів в прикордонній смузі;
вихід на прикордонні річки та інші водойми маломірних плавзасобів;
відпочинок та розведення багаття в межах прикордонної смуги;
скупчення колон транспортних засобів в прикордонній смузі;
тривалі (понад 15 хвилин) зупинки вантажних транспортних засобів, тракторів та іншої великогабаритної техніки на узбіччях доріг поза встановлених автомобільних стоянок.
На українсько-російській ділянці державного кордону вихід маломірних плавзасобів на водні об’єкти в межах прикордонної смуги, рибальство дозволено тільки за погодженням з підрозділами Державної прикордонної служби України у обладнаних пунктах базування маломірних суден та інших плавзасобів.
На українсько-білоруській ділянці державного кордону в межах області продовжують діяти звичайні вимоги до громадян, які перебувають в межах контрольованих прикордонних районів та прикордонної смуги і нажаль саме ця ділянка викликає зараз найбільше занепокоєння у керівництва прикордонного кордону загону.
З завершенням нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів потягнулися до водойм, в тому числі і прикордонних, любителі рибної ловлі. Тільки з 1 травня за порушення прикордонного режиму, а саме за вихід на воду поза встановленим пунктом базування, прикордонними нарядами притягнуті до адміністративної відповідальності 38 громадян на яких накладено штрафів на суму 4556 гривень.
Нагадуємо, що вихід на воду в межах прикордонної смуги дозволяється тільки з облаштованих пунктів базування маломірних суден та інших плавзасобів, які визначені розпорядженням Чернігівської облдержадміністрації від 29.10.12 року №397 "Про визначення місць для облаштування пунктів базування маломірних суден та інших плавзасобів в Чернігівській області".
На сьогоднішній день в Ріпкинському районі це: берегова відмілина Клубівського озера, в районі північно-західної околиці с. Клубівка, берегова відмілина р. Дніпро, в районі північної околиці с. Кам’янка, берегова відмілина Суслівського старика (р. Дніпро), в районі північної частини с. Суслівка (вулиця Дніпровська), затока р. Дніпро в районі провулку Паромного смт. Радуль, берегова відмілина озера Затонське, в районі північної околиці смт. Любеч, берегова відмілина озера Затонське, в районі західної околиці смт. Любеч (технічна дільниця «Укррічфлоту»), берегова відмілина озера Домаха, в районі західної околиці смт Любеч, берегова відмілина озера Кукарська стариця, в районі південно-західної околиці с. Кукари, берегова відмілина затоки Балубиха, північна околиця с. Миси, луки на північно-західній околиці с. Губичі.
В Чернігівському районі це: берегова відмілина р. Дніпро, в районі північної околиці с. Мньов, берегова відмілина р. Дніпро, в районі західної околиці с. Мньов, берегова відмілина протоки Домауха, в районі західної околиці х. Прохорів, берегова відмілина затоки Варище, в районі західної околиці с. Повидів, берегова відмілина, що прилягає до протоки Старик, в районі західної околиці с. Загатка, берегова відмілина, що прилягає до протоки Старик, в районі західної околиці с. Старик.
Громадянам потрібно врахувати і те, що цього року суттєвих змін зазнала стаття 202 «Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду – виїзду» Кодексу України про адміністративні правопорушення. На сьогодні вона передбачає для порушників виключно фінансову відповідальність, а саме штраф від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 – 170 грн.) на громадян та від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.) на посадових осіб.
Автор: Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О.В.Дудко
|