Семенівці вважають однією з окрас містечка Храм Ікони Казанської Божої Матері. Місцеві називають його Казанською Церквою ( -прим.). Дійсно, дуже красива архітектурна споруда, яка приваблює туристів та гостей міста. Спробуємо навести деякі історичні довідки про Храм.
Збудований Храм у 1875 році на кошти поміщика Чваня та парафіян. Це зразок культової архітектури Візантійського стилю. На будівництво церкви було використано 1200 тисяч яєць, які вбивали в розчин вапна і робили кладку стін. Роботи по споруді стін виконував прибулий інженер і коли одна із стін дала пріан він закінчив життя самогубством, а добудував церкву інший фахівець, теж приїзджий.
Мурована, чотириставна, тринефна, п`ятибанна. З заходу прилягає бабинець і дзвіниця. У плані основний об`єм, близький до квадрату. Вівтарна частина, бабинець та дзвіниця прямокутні. Барабани верхів увінчані шоломоподібними банями, дзвіниця - наметом. Первісно церква була обнесена муром з центральними воротами і двома хвіртками з півночі та півдня, фасади прикрашені складним декором у вигляді піместр, оркоторних поясів, сандриків, кокошників. Висота дзвіниці – 47.5 метрів.
Одним з перших священників церкви був Платон Базилевич, який, крім своїх основних обов`язків, викладав Закон Божий у Семенівському 2-х класовому училищі. Помер він у 1911 році і був похований за традицією біля церкви. Якимось дивом зберігся до нашого часу пам`ятник, на його могилі написано: ”Свящеолорей Платон Базилевич. Рожд. 1882 году 18 ноября. Скончался 1911 году 29 марта. Мир праху твоему, родной”.
Після Жовтневої революції 1917 році більшовики оголосили релігію “опіумом для народу”. У ті важкі часи для Казанської церкви одним з її священників був Семен Денисович Тернецький (1882 -1938 р.р). У 1938 році він був оголошений ворогом народу і розстріляний. Церква ж була закрита у 1935 році. Наступного року було знято хрести з усіх її бань та дзвіниці. З цього часу храм був перетворений на складське приміщення. Як зазначав старожил Ф.Ф. Храмченко, у влади були плани знищити церкви.
Фото М. Волка
У 1988 році найбільші активні віруючі утворили громаду православної церкви Московського патріархату, запросили священика отця Миколу (М. І. Шепіда).
Кроком за кроком почали відновлювати храм, зробили погладку, замінили підлогу тощо. Реставрація церкви відбулася за допомогою виділення коштів з місцевого бюджету, коштів парафіян та спонсорів.
Протягом 1994-1997 років завершено зовнішню реставрацію церкви. У 1995 році було закуплено та встановлено комплект з дзвіниць, які були виготовлені за індивідуальним замовленням Київським підприємством ‘’Благовест’’. У 1997 році на замовлення ”Укрпошти” було випущено поштовий конверт із зображенням Церкви Божої Матері (художники Л.О. Шурховецький, О. Дьомічев).
У 1999 році за сприяння Президента України Л. Д. Кучми церква повністю була реставрована. Установлений новий Іконостас, повністю оформлено зовнішній вигляд споруди, проведено газ та воду.
22 вересня 1999 року, в день звільнення краю від німецько- фашистських загарбників, було урочисто відрито Казанську церкву. Зараз на даний момент церква працює.
Ось так )
|