. ПРО ШКОЛУ № 5 У СЕМЕНІВЦІ - 15 Грудня 2015 - Блог - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Вівторок, 28.03.2023, 07:42
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Инфраструктура [55]
Комунальні служби, Енергетики, Газове господарство, Тепло та ін.
Блог голови Семенівської РДА. [69]
Блог голови Семенівської РДА. Блог веде особисто голова Семенівської РДА - Деденко С.І.
Економічний блог. [145]
Блог веде, спеціаліст сектору економіки Семенівскої РДА.
Блог освіти району [182]
Блог педагогів, методистів та людей, що працюють на ниві освіти і науки
Блог юридичних служб. [63]
Семенівський районний центр зайнятості. [0]
Семенівський районний центр зайнятості- інформує.
Блог правоохоронців [26]
Прикордоння [24]
Блог прикордонної та митної служби
Блог усіх небайдужих [41]
Всім про все
Життя видатних людей [39]
Історії з життя видатних земляків
Духовне виховання [59]
Духовне виховання особистості
А чи знаєте Ви? [44]
Блог, де розміщується інформація про цікаві факти, події і т.п.
Людям про людей [38]
Матеріали про людей, їх життя, долі
Як це було ... [36]
Історичні нариси, довідки та події Семенівки та Семенівського краю
З глибин серця... [27]
Час минає, та є дві речі, які йому не підвладні: Пам"ять та Мистецтво, яке є людською спробою зробити прекрасне вічним...

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 2
Гостей: 2
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2015 » Грудень » 15 » ПРО ШКОЛУ № 5 У СЕМЕНІВЦІ
2" class="eBlock">
12:00
ПРО ШКОЛУ № 5 У СЕМЕНІВЦІ

Зелена Сіверщина – там вітри
Гудуть тисячолітним ладом Слова
Полками йдуть дружинники – бори
І пісня їх висока і соснова.


На самій півночі України серед соснових дерев розташувалося невеличке містечко Семенівка, засноване в 1680 році сином гетьмана України Івана Самойловича стародубським полковником Семеном Самойловичем. Наше містечко, незважаючи на його величину протягом десятиліть було всього-на-всього волосним центром у складі Новозибківського повіту. Але тут вже жило 18500 жителів і виникла потреба в збільшенні кількості шкіл.


Навчальний заклад виник як початкова земська школа наприкінці ХІХ століття, у 1891 році. Розташовувалася вона проти сучасного кладовища, на вул. Пряма на його території тоді знаходилась Спасо-Преобреженська церква, яку ще називали Апостолівською (звідси і стара назва вулиці – Апостолівка). У школі вивчали читання, письмо, початкові арифметичні дії, Закон Божий. Про це свідчать спогади колишнього директора нашої школи Г. Й. Вертебної, мати якої Л. В. Кайдаш отримала початкову освіту саме в цьому навчальному закладі. Вона також згадує, що за погану поведінку учнів на уроках Закону Божого святий отець бив дітей ременем.
 

Відвідували школу учні, які проживали на території парафії Спасо-Преобреженської церкви, тобто на Апостолівці і прилеглих до неї вулицях.


Одним із перших вчителів школи була донька заможного жителя Семенівки Т.Гребенніка, Єлізавета Тарасівна Гребеннік. Після встановлення радянської влади школа набуває статусу 4 класного початкового навчального закладу, директором якого стає Григорій Якович Проліско. У 1920 році у приміщенні школи відбувалися установчі збори першого колгоспу Семенівки «Комінтерн».


На початку 30-х років до будівель школи проти церкви додалося ще одне приміщення. Це був будинок заможного селянина, торгівця Марковича, на розі вулиці Апостолівка (біля початку вул. Прохоровщина).


Наприкінці 20-х років Семенівка була поділена на 6 регіонів. До шостого відносилася більша частина сучасної вулиці Пряма з провулками у відкритій тут хаті-читальні (колишній будинок єврея-торгівця Брука) проводилася культурно-виховна робота серед населення з приводу колективізації. Часто молодь ходила по хатах і вела пропаганду проти паління і вживання спиртного. Тут же працювали два драматичні гуртка для дорослих та дітей. Головним організатором всієї роботи був Василь Вертебний, але на почутку 30-х років він переселяється в іншу область. Після нього найбільше вирізнялася Даша Одноорко, випускниця нашої школи, в 1931 році закінчила семирічку школи ім. Леніна. Під час Великої Вітчизняної війни вона була активною партизанкою на Сумщині. У 1943 році вона була схоплена фашистами , але нічого їм не сказала. На початку 30-х років у школі був створений перший партизанський загін, організатором якого була Е. Н. Естріна.


1934 рік. Починаючи з цього року школа стає семирічкою, збільшується до 200 кількість учнів, а також вчителів. Декілька класів розмістилися в колишньому будинку єврея – торгівця Брука. Директорами школи в 30-ті роки були Г.О.Лявданський, Г.К.Мазепа, І. Валюшкевич, вчителями – Хурсенко, В. І. Стефановський, Л. Ю. Цибулько, Е. І. Гейтнер, О. І. Волков, Н. Е. Естріна та інші.
Під час сталінський репресій 1937-38 років «ворогами народу» були оголошені і розстріляні Г. Я. Проліско, В. І. Стефановський, Г. О. Лявданський (посмертно реабілітовані 1956 р.)

 

Наприкінці 30-х років у школі діяв прекрасний оркестр струнних інструментів, в якому приймали участь директор школи В. І .Валюшкевич, вчитель Л. Ю. Єрмоленко та інші, а також учні.


Велика Вітчизняна війна стала переломним моментом в історії школи. З фронтів не повернулися вчителі П. І. Кекух, В. І. Валюшкевич, Г. К. Мазепа, загинули майже всі хлопці – випускники школи кінця 30-х років. Знищено було і основне приміщення школи. У вересні 1943 року фашисти, відступаючи, спалили і приміщення земської школи (як і церкву, що була поряд), і будинок Е. М. Шаповала. На вулиці дивом залишилося кілька будинків, серед яких і будинок Брука. З цим будинком і пов’язана подальша історія нашої школи, яка після окупації знову стає початковою. Крім цього приміщення одного класу школи розміщувалось по вулиці Новоселиця (зараз колишній будинок їдальні ТОВ «Імпульс»). Директором у перші повоєнні роки призначається Г. И. Кайдаш, жителька вулиці Комінтерну, яка закінчила нашу школу на початку 30-х років. У 1940 році вона закінчила навчання у Новозибківському учительському інституті. Під час війни працювала на Поволжі. Після звільнення рідного міста повернулася додому. В цей час вчителем стає О. И. Вертебний, офіцер-фронтовик.


Як згадує колишня учениця, а потім і вчителька початкових класів школи №5 Р. І. Баранова, навчатися було важко. Вона відпрацювала в рідній школі тридцять років. Не вистачало парт, сиділо по чотири учні на одній лаві за саморобним столом, замість електрики використовували керосинові лампи. Недостатньо було й підручників та зошитів, але школярі із задоволенням ходили до школи.

 

У 1949 році вона знову стає семирічкою, а з 1959 року у відповідності до Закону про подальший розвиток народної освіти школа реорганізована у восьмирічну школу ім. Комінтерну. У 1958 по 1971 рр. директором школи стає Вертебний. З 1959-1960 рр. реорганізована у восьмирічну школу ім. Комінтерну. На початку 60-х років до школи добудовані 2 класи і вчительська, а на початку 90-х, ще добудували два класи. У 70-80 рр. на базі нашої школи працювало також відділення вечірньої школи. З 1990 р. школа стає дев’ятирічкою і називається НСШ №5. У ці роки школу очолювали Н. Неруш, В. Г. Мирошник, А. С. Качанова, О. І. Жорова.

 

 

2 вересня 1996 року школа знову змінила своє розташування . У цей день учнів, вчителів, батьків ласкаво зустріла нова школа, прекрасна 3-поверхова споруда, символічний ключ від якої було вручено директору школи Ользі Іванівні Жоровій.


В нашій школі в різні часи навчалися кавалер двох орденів Червоного Прапора полковник І. Ф. Дунайський, вчений-конструктор військової техніки, учасник Великої Вітчизняної війни Г. С. Чекан, який мешкав у місті Сергієв Посад, що у Росії, О. Е. Порва. Серед наших випускників є лікарі (Є.В.Куроліс), і музиканти (О.П.Булка), і офіцери збройних сил України (Р.Малоїд), і художник (О.Велігура). Особливо важливо, що багато випускників нашої школи стали вчителями, які викладали в рідному навчальному закладі. Це, зокрема, Г.И.Вертебна, В.Г.Мирошник, Р.І.Баранова, Л.І.Гулак та ін.


Через ЗОШ №5 за більш ніж столітню її історію пройшли тисячі учнів, які отримали тут фундамент подальшого життя, міцні знання, розуміння й дружню підтримку. Ці всі якості педагогічний колектив вкладає і в нинішніх учнів школи. Станом на 25 травня 2012 року у школі отримують знання 85 учнів, а навчають їх і підтримують 15 учителів, з який директор школи Деденко О.В., заступник директора з навчальної частини Железняк Л.М.

 


Історія продовжується…

 

 

За матеріалами вебсайту Семенівської ЗОШ І-ІІ ст. № 5

 

 

 

 


Понравилась новость - поделись в социальных сетях


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Як це було ... | Просмотров: 1215 | Добавил: shabalin74 | Теги: школа, історія школи, Семенівка | Рейтинг: 5.0/3

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ В БЛОГАХ НАШЕГО САЙТА


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архив записівНаше опитування
Какой Ваш любимый вид спорта?
Всього відповідей: 56

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2023 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  koljabuisson написал:
  Есть хорошие места для ставок на спорт, делать их приятно https://football-fun-live.com/reyting-bukmekerov/fonbetru/promokody и, придя туда, вы сможет

  alex85udalov написал:
  Хорошо, что на данный момент источники более объективные и информативные, поэтому получается купить ж/д билет куда грамотней и быстро. Сейчас 21 век н

  antonshapin80 написал:
  Я таких организаций не знаю, но когда искал себе машину, то промониторил достаточно много площадок, но все же нашел, где

  vvvaaannnooo999999 написал:
  Добрый день! искал насос в частный дом для скважины и нашёл хороший выбор и цены в магазине Santehmart https://santehm

  vvvaaannnooo999999 написал:
  https://santehmart.com.ua/nasosnoe-oborudovanie/glubinny-nasosy-dlya-skvazhin