Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич наголошує на необхідності ознайомлення суспільства з перевагами, які отримає випускник школи, коли буде вчитись на рік довше. Про це вона сказала під час участі у круглому столі, присвяченому структурі загальної середньої освіти України, повідомляє прес-служба Комітету ВР з питань науки і освіти.
"Наша країна після всього, що довелося пережити у 2014 році, змінилася. Ми визначилися геополітично і прямуємо до Європейського Союзу. В цих нових умовах нашим дітям треба стати конкурентноспроможними. Ми розуміємо, що їм необхідні іноземні мови і володіння інформаційними технологіями, знадобиться багато нових компетентностей, яких сьогодні не дає наша традиційна українська школа. Для цього слід оновити зміст шкільної освіти та збільшити тривалість навчання", - наголосила Лілія Гриневич.
"Необхідно репрезентувати суспільству оновлені мету та завдання загальної середньої освіти в Україні", - зазначила Гриневич.
Вона також презентувала для обговорення учасниками круглого столу модель загальноосвітньої середньої школи, напрацьовану робочою групою, яка готує нову редакцію Закону "Про освіту".
Зокрема, модель пропонує, дошкільну освіту до 6 років; п’ятирічну початкову школу; базову загальну середню освіту, що триватиме до дев’ятого класу (до п’ятнадцятирічного віку, як це відбувається і сьогодні); трирічну старшу школу, що поділятиметься на школу академічного спрямування та школу професійного спрямування.
Школа академічного спрямування має готувати дітей до вступу до вищих навчальних закладів. Старша школа професійного спрямування поряд з повною загальною середньою освітою має дати можливість отримати професійну кваліфікацію. У професійних ліцеях готуватимуть кваліфікованого робітника, а у професійних коледжах - молодшого бакалавра.
"Зміна структури середньої освіти є новим викликом для нас і може мати спротив з боку частини професійної спільноти. Тому, ця модель перш за все потребує професійної оцінки наслідків та переваг, а також напрацювання ефективних механізмів її впровадження", - підкреслила голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.
За матеріалами http://osvita.ua
|