Ніна Кузьмицька з міста Семенівка Чернігівської області — колишній учитель англійської мови. Українську мову закінчила вивчати у 1953 році, 61 рік тому. У диктанті зробила всього одну помилку — поставила двокрапку замість тире.
Цього року диктант був присвячений ювілею українського радіо, так і називався: «Українському радіо — 90 років!».
— Сиджу сама вдома, от і надумалась перевірити свої сили, — розповідає Ніна Іллівна. — Англійською мовою написала б без жодної помилки. А от з українською складніше. Поставила двокрапку замість тире.
І все ж такого хорошого результату не чекала. Мою роботу перевіряла учитель української мови місцевої гімназії №2 Оксана Миколаївна Ятчук. Я писала диктант заради спортивного інтересу. Хотіла б відправити в Київ на перевірку, так там треба якось через Інтернет. Я в цьому неграмотна.
Якщо не помру до наступного року, напишу диктант знову.
Коли Ніна Кузьмицька навчалася в школі, з української мови мала «четвірки» і «п'ятірки». Та потім рідну мову застосовувати вже не було де.
— Інститут закінчувала в Новозибкові Брянської області (Росія), — говорить. — За направленням працювала на Далекому Сході. Тоді довелося повернутися в Семенівку — мати захворіла.
Маю дочку Галю, 24-річну онуку і 12-літ-нього внучка. Живуть у Росії, бо Галя вийшла заміж за військового. Тепер він уже покійний.
З дочкою та внуками бачуся двічі на рік: улітку та на Новий рік. Цієї зими також збираються приїхати. Не знаю, чи вийде.
Довідково:
Всеукраїнський диктант національної єдності пишуть щороку до Дня української писемності та мови, 9 листопада. Цього року його писали вже вчотирнадцяте. Текст диктанту лунає з радіоприймачів. Усі охочі його пишуть. За бажання відправляють у Київ на перевірку. Найграмотніші зазвичай отримують призи. Цього року замість нагород переможцям гроші перерахують на українську армію.
Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №48 (1490)
За матеріалами gorod.cn.ua
|