Навесні, у багатьох диких тварин народжується потомство. З першими проталинами з’являються зайченята, більченята, вовченята, лисенята та інші звірята. З перших тижнів вони розпочинають самостійне життя в природі.
При створенні нових насаджень в склад лісових культур вводяться такі плодово-ягідні породи як лісова яблуня, лісова груша, айва японська, аронія чорноплідна. Їх плодами полюбляють ласувати дикі звірі та птахи.
В природних екосистемах нашого поліського регіону часто зустрічається лісова малеча навіть поблизу населених пунктів.
Бережіть їх при зустрічі. Тваринний світ - це прикраса наших лісів.
Наш Семенівський край, овіяний славетною історією, має казкову природу. Природа... Скільки часу ми проводимо на природі? Напевне, враховуючи темп сучасного життя не так вже й багато. Але інколи, за наявності вихідних багато з нас знаходять час провести кілька годин у лісі, біля річки, на галявині та у інших затишних місцях та помилуватися співом пташок, зеленим покривалом, яким вбирається наша земля. Усі живе навесні охоче підставляє себе під сонячне проміння, і дивлячись на цю красоту ми гріємо душу та отримуємо задоволення від спілкування з дививижним світом природи рідного краю.
Звичайно ж, більшість людей, напевне, усвідомлює велику відповідальність за збереження природних ресурсів та лісових багатств краю, і дотримується елементарних правил безпеки та культури: поводження з вогнем, прибирання за собою після відпочинку на природі і т.і. Але, нажаль, з початку пожежонебезпечного періоду лісова охорона Семенівського держлісгоспу неодноразово виїжджала на гасіння пожеж в природних екосистемах: болотах, узбіччям доріг, с/г угіддях. Безконтрольний випал сухої рослинності ставить під загрозу пошкодження вогнем лісові насадження та життя тварин, що там мешкають.
Фото - М. Волка
За матеріалами
прес-служби ДП "Семенівське лісове господарство"
|