Районна бібліотека для дітей систематично працює над збереженням зав’язків підростаючого покоління користувачів бібліотеки з традиціями народного мистецтва минулого, сподіваючись, що вони збагатять вічно зелене дерево народної творчості новими паростками.
На черговому засіданні клубу за інтересами «Співрозмовник» відбулося бібліотечне рандеву « На рушнику хай доля квітне». Почесною гостею якого стала талановита майстриня – вишивальниця нашого міста, Марія Михайлівна Степанець. Клубівці познайомилися з цікавою історією рушника, дізналися про символіку його орнаментів.
Майстриня презентувала учасникам заходу свої вироби, зокрема і рушники. Присутнім було дуже цікаво послухати розповідь Марії Михайлівни та залучитись до таланту самобутньої майстрині - вишивальниці.
Марія Михайлівна, просто не уявляє свого життя без тонких ниток та звичайного полотна, на якому зароджується Всесвіт. З-під чарівної голки Марії Михайлівни вийшло безліч вишивок: рушники, пано, серветки, картини, наволочки на подушки саше та думочки. Володіє вона багатьма техніками вишивання: гладь, хрестик, низь, мережка та ін. А ще вона в’яже, займається бісерним ткацтвом, текстильною пластикою, квілінгом, працює з соломкою. Всі її роботи вражають своєю оригінальністю і неповторністю, вирізняються власним самобутнім стилем. «Коли сідаю за роботу, - каже Марія Михайлівна,- то усі незгоди і проблеми забуваються, зате згадуються всі пісні».
Майстриня приймала участь у багатьох конкурсах, серед яких «Поліське коло», «Звичайне диво» та ін.- і всюди займала призові місця. Роботи вишивальниці неодноразово експонувалися на виставках в Семенівському історико- краєзнавчому музеї .
ЇЇ з упевненістю можна назвати видатною особистістю Семенівщини, яка сміливо втілює в життя свої задуми та проекти. Вона постійно працює над удосконаленням своєї майстерності. Користується заслуженим авторитетом та повагою серед жителів міста. Саме завдяки їй ми не втрачаємо зв'язок з минувшиною.
За фахом вона– агроном. Але вишивка стала для Марії Михайлівни головним заняттям, сенсом життя. Цю любов подарувала їй мати, разом з якою вона почала вишивати ще в ранньому дитинстві.
Сьогодні ця жінка на заслуженому відпочинку, але продовжує дарувати людям радість своїми мистецькими витворами. Щедро ділиться майстриня своїм талантом і передає своє вміння молодому поколінню.
Всім хто прагнув освоїти тонкощі вишивального рукоділля досвідчена майстриня дала майстер –клас. З великим натхненням Марія Михайлівна намагалася прищепити дітям любов до вишивки. Вона знайомила дітей з усіма професійними дрібницями, які зустрічаються при роботі з вишивкою: підбір тканини, ниток, вчила, як правильно тримати голку в руці, як закріплювати нитки без вузликів і т.д. Майстриня відмітила, що таких дрібниць дуже багато і навчитися красиво і правильно вишивати можна тільки завдяки наполегливості, посидючості та і великому бажанню. Учасниці майстер-класу отримали багато позитивних вражень і освоїли базові навики вишивки гладдю та хрестиком. Під час проведення майстер класу Марія Михайлівна поділилася своїми творчими планами на майбутнє.
Дітям, що забажали вдома вишити візерунки, які їм сподобалися, майстриня надала всі необхідні матеріали і пообіцяла, що радо зустрінеться з усіма бажаючими і допоможе опанувати це мистецтво.
Опануванню секретами декоративно-прикладного мистецтва сприяють і книги, альбоми, журнали з цих питань, екскурсії до музею та на виставки. В нашій бібліотеці є достатньо необхідної літератури цієї тематики, яка чекає на майбутніх майстрів української вишивки.
Проведений захід ще раз нагадав про актуальність вишивки для молодого покоління, збереження історичної пам’яті української нації, формування нової історії держави.
«Хай стелиться вам доля рушниками!»- кажуть, бажаючи людям щастя, добра миру злагоди та любові.
О.Ширяєва – заст. директора по роботі з дітьми КЗ «Семенівська ЦБС»
|