У вівторок, 17 січня на Чернігівщині відбулася неординарна подія - наш край відвідав Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України, якого супроводжувала Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки України. У рамках поїздки вона зустрілася з освітянами Чернігівщини.
На зустріч з урядовцем запрошувалися також і представники освітньої галузі Семенівщині на чолі з керівником відділу освіти Семенівської райдержадміністрації Оленою Кресс.
"Наживо побачити та почути профільного Міністра Лілію Гріневич пощастило директорам Семенівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Лупан О.М., директору Тимоновицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Митрофанову В.В. Також на зустрічі були присутні учителі нашого району.
Особисто для мене це непересічна подія, бо не завжди вдається протягом професійної діяльності наживо побачити найголовнішу особу, яка є очільником галузі освіти в Україні.
Якщо говорити про змістовність проведеної зустрічі, то нічого нового для себе не відкрила, бо щодня слідкую на Інтернет-ресурсах та в періодичній пресі за подіями, що відбуваються в галузі освіти і загалом у нашій країні. Особливо ретельно відстежую діяльність Лілії Гриневич та профільного міністерства, тож усі питання, які були розглянуті на зустрічі, мені цілком є зрозумілими та прийнятними.
Звичайно, що за півтори години неможливо винести на обговорення усі проблемні питання галузі, проте ця зустріч була досить корисною для освітян області.", - ділиться враженнями від зустрічі очільник віддлу освіти Семенівської РДА Олена Кресс.
Лілія Гриневич розповіла учасникам зустрічі про основні вектори реформування галузі, впровадження 12-річної навчальної системи, нові методи викладання і подачі матеріалу, перспективи професійно-технічної освіти та наголосила, що запропоновані зміни покликані розвантажити навчальні програми, осучаснити процес навчання із користю для дітей.
За словами урядовця, вчителі – основні провідники реформ і заслуговують гідної оплати праці. Тому важливо законодавчо зафіксувати підвищення соціального статусу. Міністр роз'яснила процедуру підвищення заробітних плат і поетапне просування по тарифній сітці.
У ході діалогу, що відбувся у форматі «відкритий мікрофон», мова йшла про оновлений зміст навчальних програм загальноосвітньої школи. Зокрема, торкнулися змін в початковій школі, які дозволяють дітям не втрачати інтерес до навчання, але здобувати компетентність і досягти тих результатів, які необхідно мати після закінчення початкових класів, а згодом стати конкурентоспроможними. Лілія Гриневич цікавилася, чи надійшла в область Хрестоматія сучасної дитячої літератури для 1-4 класів, до якої включені твори українських авторів, які активно пишуть і чиї книжки нині добре продаються в книгарнях.
Серед актуальних питань, які порушили освітяни області, - розробка заходів щодо впровадження концепції нової школи, закупівля обладнання для шкільних кабінетів хімії та фізики, охоплення підростаючого покоління позашкільною освітою, сертифікація вчителів, яка, за словами Міністра, буде добровільною, а нинішній рік - роком розробки й апробації сертифікації.
Педагогічні працівники Придесення мали можливість поставити низку інших запитання, на які Лілія Гриневич надала вичерпні відповіді.
|