17.07.2017 року працівниками Семенівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області було проведено ряд заходів, спрямованих на дотримання населенням правил безпеки:
- рейд з правил безпечного поводження в лісових масивах під час підвищеного класу пожежної небезпеки;
- рейд з правил безпечного поводження на водоймах.
З настанням теплої погоди люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але із-за нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах через необережність людей, яка є головною причиною всіх тих нещасть, що приносять пожежі. Тому виходить, що у першу чергу треба боротися не тільки із самими пожежами, а з їхньою першопричиною необережністю людей.
Семенівський районний сектор Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій стурбований ситуацією зі спалюванням сміття та сухої трави. Нерідко такі пожежі призводять до пожеж, розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв'язку з чим населенню району та державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.
Пам’ятайте, що за таких обставин забороняється розводити вогнища в лісопаркових зонах і на торфовищах. Не кидайте непогашені сірники чи недопалки та не розводьте вогнища.
*** *** ***
Доведено до громадян, що правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми з боку дорослих є основними умовами безпечного відпочинку на водоймах.
Нагадуємо нескладні правила, дотримання яких є запорукою гарного відпочинку та приємних спогадів про нього:
- Плавати краще в компанії – у разі небезпеки буде кому прийти на допомогу.
- Не відпливайте надто далеко від берега.
- Плавайте тільки на тверезу голову – у стані алкогольного сп’яніння можна дезорієнтуватися в просторі, втратити здатність рухатися.
- Ігри у воді краще взагалі не затівати, або хай це буде спокійна всім зрозуміла гра, де видно всіх учасників.
- Плавайте тільки в знайомих або перевірених місцях!!!
- Під водою і у воді може бути все, що завгодно: від водоверті і сильних течій до поганого дна з обрізаними трубами, арматурою, битим склом тощо. Не можна оцінювати небезпеку дна за рахунок свого здоров’я.
- Не пірнайте в мілких місцях, особливо з розбігу вниз головою, оскільки можна вдаритись головою в пісок, глину, втратити свідомість і загинути.
- Пірнати можна лише там, де є достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
- Не переоцінюйте свої сили, не запливайте далеко від берега.
- Не плавайте в дуже холодній воді, інакше можуть виникнути судоми.
- Ні в якому разі не можна жартома кричати: “Потопаю!... Допоможіть!... Рятуйте!...”.
- Будьте обережні на воді, бо вона не пробачає зневажливого ставлення до себе і суворо карає, часом, відбираючи життя.
Провідний інспектор Семенівського РС УДСНС
України у Чернігівській області Тетяна Барабаш
|