У Семенівці зводять куполи на Храмі УПЦ Преподобного Василія Великого, настоятелем якого є ієрей Максим Покидько.
Допомогу в будівництві надають підприємства Семенівки, парафіяни, підприємці міста та усі небайдужі мешканці.
Багато років тому в місті Семенівка вже був Храм, який мешканці називали Василівською Церквою (розташовувався він на місці теперішнього готелю "Ревна"), але за певних обставих його було зруйновано, як і багато інших святинь у державі.
Фото з місця, де будують Храм (дата фото - 21.11.2015 р.)
Старше покоління Семенівщини ще пам'ятає ті часи, коли дерев'яною красунею-церквою милувалися містяни та гості містечка.
Фото та обробка - М. Волка
Відомостей про Василівську церкву збереглося небагато. Але, у одній з книг "Границы, культуры и идентичности - этнология восточнославянского пограничья" (посилання: http://static.iea.ras.ru/books/Granitsy_Kultury_Identichnosti_2012.pdf), у примітках на с. 327 описано цікавий факт: "в г. Семеновка Черниговской обл. рассказывают следующую историю: Пряжевская икона была в старой Васильевской церкви, ее разобрали. Пряжево – небольшой поселок. И когда там католики захватили православный храм, так ксендз был, и когда все обратно возвращалось, он прихватил такую иконочку, хотел увезти. А конь встал и не мог идти. Ксендз посмотрел на эту икону, а она преобразилась. И он понял: икона Богородицы не хочет переезжать, хочет в Православии. И он вернул икону в храм, и повозка пошла. Она так описана в истории (2007)".
За часів СРСР на території Семенівського району з різних причин було знищено багато храмів. Наведемо декілька прикладів.
Вознесенська Церква у с. Костобобрів (побудована у 1911 році).
Згідно з інформацією, яку надала мешканка села Костобобрів Уляна Карпівна Білодід (1927 р. н.), навесні, напередодні свята Пасхи, у 1979 р. мешканець села на ім'я Г. (член комуністичної партії), за наказом чернігівського керівництва підпалив Свято-Вознесенську церкву (отримавши за це пляшку горілки).
Якраз у цей час у селі зводили будинок культури. Надійшли гроші і на проведення реставраційних робіт у церкві. Керівництво області, яке саме приїхало у село, вирішило, що краще ці кошти використати на добудову клубу.
Тому таємно віддало наказ про підпал храму.
На фото - Вознесенська церква , с. Костобобрів (Храм зруйновано), фото - з нашого фотоархіву
Церква святителя і чудотворця Миколая у с. Тимоновичі (побуд. у 1890 році).
При звільненні села від німецько-фашистських загарбників під час штурму радянські військові були змушені підірвати Церкву святителя і чудотворця Миколая, з якої німецькі загарбники здійснювали обстріл по визволителям.
На фото - Церква святителя і чудотворця Миколая , с. Тимоновичі (Храм зруйновано), фото - з нашого фотоархіву
Про долю Церкви у с. Янжуловка повідомляють Петро Бузунко, вчитель Семенівської гімназії № 2 та Ілля Левченко, учень Семенівської гімназії № 2 у своїй статті, розміщеній на шпальтах нашого сайту.
(http://semenovka.at.ua/blog/selo_janzhulovka_ad_fontes/2015-05-27-374)
На фото - церква Різдва Богородиці та її внутрішній інтер'єр, с. Жовтневе (у 1983 р. Храм зруйновано), фото - з нашого фотоархіву
"У 1983 році було зруйновано церкву Різдва Богородиці. Це була дерев’яна церква, побудована ще у ІІ половині 18 століття. Збереглося небагато фото нашої красуні-церкви. Усі, хто брав участь у знищенні церкви, мали дуже тяжку долю. Навряд чи можна стверджувати про зв'язок між цією подією і подальшою долею села, та все ж… Які не були лихоліття, та село відроджувалося, поки стояла церква… "
Подібні історії не є новиною для українських сіл, у т.ч. й у Семенівському районі. Але, на сьогодні є й приємні зрушення: наразі постають питання про відновлення храмів у селах. Не виключення і наша Семенівщина. Є розмови про відновлення храмів у с. Погорільці та с. Залізний Міст.
Фото - з нашого фотоархіву.
|