Рішенням 5-ї сесії сьомого скликання, яка відбулася 19.02.2016 р., у Семенівці перейменували ряд вулиць. Так, зокрема, у відповідному рішенні йдеться:
Розглянувши рішення виконавчого комітету Семенівської міської ради № 33 від 18.02.2016 року «Про перейменування вулиць міста Семенівка», враховуючи пропозиції комісії з упорядкування найменувань вулиць та провулків м. Семенівка Чернігівської області та декомунізації, постійної комісії Семенівської міської ради з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства та керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Семенівська міська рада ВИРІШИЛА:
Перейменувати:
- вулицю Петровського на вулицю Паркову;
- вулицю Примакова на вулицю Березова Роща;
- вулицю Пролетарську на вулицю Сотниківку;
- вулицю Чапаєва на вулицю Лесі Українки;
- вулицю Щорса на вулицю Калинову;
- вулицю Квятека на вулицю Щимель;
- вулицю Свердлова на вулицю Соснову;
- провулок Свердлова на вулицю Горавовка;
- провулок Свердлова (колишня вул. Сільгосптехніка) на вулицю Лугову зі збереженням нумерації будинків, що мала місце при назві вулиці вул. Сільгосптехніка.
Рішення набирає чинності з моменту його оприлюднення.
З цього приводу наведемо також сюжет Чернігівського обласного телеканалу, у якому йдеться про наступне.
Якщо в результаті декомунізації вашу вулицю або населений пункт перейменували, бігти стрімголов і міняти документи, в яких вказується адреса прописки, не доведеться. Згідно з українським законодавством, не потрібно змінювати паспорт. Виключно за бажанням громадянина міграційна служба переставить штамп реєстрації в паспорті з новою назвою. Дану послугу людина отримує безкоштовно і в той же день.
Внести негайно відповідні зміни закон не зобов’язує і зміну людиною реєстраційних даних в часі не обмежує. Звернетесь, коли вам буде зручно.
Але, якщо ви збираєтесь, наприклад, продати житло, отримати спадок чи відкрити бізнес, тоді поставити штамп реєстрації з вже новою назвою вулиці або населеного пункту обов’язково.
Якщо ви ніяких юридичних чи нотаріальних дій не плануєте, перереєстрація може проходити по мірі необхідності: під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміна прізвища. У власників ID-карток інформація на електронному чипі оновиться автоматично.
А от хто платитиме за зміну місця реєстрації, так це юридичні особи, громадські організації та фізичні особи-підприємці. В результаті дії закону про декомунізацію вони зобов’язані змінити інформацію про свою місцезнаходження. Для зміни місця реєстрації юридичні особи мають подати до відповідного територіального управління юстиції пакет документів. Зокрема, обов’язково подається документ про сплату адміністративного збору. Якщо в попередній редакції закону декомунізації адмінзбір з юридичних осіб не був передбачений, то в новій редакції він є. Не сплачують адміністративний збір лише державні органи, органи місцевого самоврядування, суди, органи національної поліції.
Громадські організації, що мають статус юридичної особи, за зміну місця реєстрації платитимуть так само.
Дещо менше за зміну місця знаходження (проживання) мають сплатити фізичні особи-підприємці.
|