Боротьба зі злочинністю, забезпечення громадського порядку – одна з тих сфер нашого життя, яка стосується переважної більшості громадян. Адже кожен з нас хоче бути захищеним від злочинних проявів. Всі ми хочемо, щоб наша молодь розвивалася духовно і фізично здоровою, була убезпечена від втягування до протиправної діяльності. В цій сфері дуже багато залежить від професіоналізму міліції.
Вашій увазі пропонується інтерв’ю з начальником Семенівського райвідділу внутрішніх справ підполковником міліції Валерієм Вікторовичем Петруханом.
– Яка на сьогоднішній день криміногенна ситуація в районі та які резонансні злочини були скоєні останнім часом?
– На щастя, особливо тяжких злочинів на території району останнім часом не було. В той же час доволі поширеними на території району є крадіжки: металевих речей із жилих і нежилих будинків, грошей, особливо за місцем мешкання людей похилого віку.
Так, 13 жовтня 2013 року о 20 годині мешканець одного із сіл району, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, в господарстві пенсіонера проник до сараю через вікно, звідки викрав вісім чавунів з кольорового металу та інші речі, чим завдав потерпілому матеріальних збитків на значну суму. В ході проведених розшукових заходів, завдяки умілим діям та знання оперативної обстановки на дільниці, дільничним інспектором старшим лейтенантом міліції Будником В. Є. по гарячих слідах було встановлено, що дану крадіжку скоїв мешканець цього ж населеного пункту громадянин С. Викрадене майно було вилучено та повернуто власнику. За даним фактом слідчим відділенням проводяться слідчі дії.
На такі крадіжки злодіїв спонукають незаконні пункти прийому металобрухту. Тільки в 2013 році на території нашого району припинено діяльність 5 таких «точок» з прийому металобрухту. Щодо винних осіб було відкрито 5 кримінальних проваджень за ст. 213 КК України, за чотирма провадженнями матеріали вже направлені до суду, по 1 факту ведеться слідство.
Не простою залишається ситуація і з таким явищем, як виготовлення та торгівля самогоном. В останні роки до цього додалася торгівля спиртними напоями, виготовленими із підакцизного товару – спирту. Всі ці питання не залишаються поза увагою працівників міліції, які, незважаючи на всі зміни у законодавстві, продовжують постійно виявляти такі факти та вживати заходів щодо притягнення винних до відповідальності. На території району з початку року було припинено діяльність 46 таких «точок» по торгівлі самогоном.
– Валерію Вікторовичу, яка ситуація з дотриманням законодавства в сфері громадської безпеки, які профілактичні заходи проводять співробітники райвідділу по попередженню злочинності?
– Дійсно, одним з головних напрямів роботи є профілактика правопорушень. Найбільш ефективними є нещодавно введені в практику відпрацювання силами дільничних інспекторів міліції великих населених пунктів, під час яких дільничні проводять бесіди з громадянами, які схильні до правопорушень, перевіряють заяви та скарги громадян щодо тих осіб, які влаштовують сварки в сім’ях, торгують самогоном тощо.
Під час таких профілактичних бесід в одному із населених пунктів району від громадян було отримано інформацію про незаконне вирощування місцевим мешканцем конопель. Протиправні дії даного громадянина співробітниками відділу були задокументовані. Даний факт слідчим відділенням Семенівського РВ УМВС було внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування за ч. 1 ст. 310 КК України. В подальшому оголошено підозру та з обвинувальним висновком направлено до суду.
Щотижня в Семенівці у вечірній час здійсню–ється відпрацювання центру міста, співробітники міліції патрулюють місця масового відпочинку молоді тощо. Ведеться роз’яснювальна робота з приватними підприємцями, продавцями магазинів щодо неприпустимості продажу неповнолітнім спиртних напоїв, пива, цигарок. На жаль, є такі особи, які порушили законодавство в цій сфері. Чотири продавці магазинів оштрафовані за продаж пива неповнолітнім.
Хотів би також зазначити, що райвідділ міліції тісно співпрацює з прикордонниками, представниками інших служб, особливо в період відкриття полювання та під час нересту риби у водоймах району, коли всякий лов заборонено. В ході спільних дій на порушників правил полювання з початку сезону працівниками міліції та прикордонниками було складено 8 адмінпротоколів та вилучено 5 рушниць.
– Довгі роки міліція мала проблеми з фінансуванням. Якою є ситуація з матеріально-технічним забезпеченням нині?
– Хоч проблем у цьому плані ще чимало, хотів би зазначити, що в останній рік відбулася кардинальна зміна ситуації в кращий бік. І в цьому велика заслуга як керівництва міністерства внутрішніх справ, так і обласного управління. Для виконання службових завдань нещодавно наш райвідділ отримав оргтехніку, засоби зв’язку та іншу спеціальну техніку, яка забезпечує вирішення заяв та повідомлень наших громадян. Нині практично всі співробітники райвідділу забезпечені комп’ютерами, за допомогою яких у тому числі можна скористатися інформацію спеціальних баз даних. Все це полегшує роботу міліціонерів, робить її більш ефективною та продуктивною.
– Яким чином налагоджена співпраця з органами влади та місцевого самоврядування на місцях?
– Хотів би зазначити, що у нас налагоджена тісна співпраця з керівництвом району. Співробітники райвідділу, особливо дільничні міліціонери, підтримують тісний зв’язок з сільськими головами. В селах особливо важливо, щоб місцева влада та мешканці були не байдужі до всіх протиправних дій, проявляли пильність по відношенню до незнайомих людей, особливо до осіб, підприємницька діяльність яких викликає сумнів. Адже останнім часом збільшилися кількість різного роду шахрайств, особливо відносно людей похилого віку. Звичайно, нам хотілося б, щоб представники громадськості більш активно допомагали міліції у боротьбі зі злочинністю, адже ефективно боротися з цим суспільним злом можна тільки спільними зусиллями.
– Валерію Вікторовичу, у світлі останніх подій в державі, яка ситуація з дотриманням прав людини Вашими підлеглими?
– Останнім часом мною особисто і керівниками служб особлива увага приділяється вихованню у працівників міліції чуйного та тактовного ставлення до громадян, особливо до осіб похилого віку та з вадами здоров’я. Вживаються всі заходи щодо недопущення з боку працівників міліції байдужості та грубості, їх непрофесіоналізму під час вирішення будь-яких завдань.
Записала К. ШАКАЛО.
|