І так, що ми маємо на сьогодні. Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам дитячих садків за квітень-травень 2015 року становить 456,7 тис. грн. Кожного місяці райбюджет перераховує на рахунки міськради більше двохсот тисяч гривень, яких звісно не вистачає для покриття всіх видатків і взяти їх в районному бюджеті на сьогоднішній день нема звідки. Хоча звісно є, можна забрати у медиків, освітян (не всі вони фінансуються за рахунок субвенцій) або у працівників культури, але це порушення Закону, бо кошти, які передбачені на заробітну плату, а також енергоносії є захищеними статтями видатків. До речі, в структурі районного бюджету захищені статті видатків становлять більше 90% всіх коштів. Ми зобов’язані думати про всіх, для нас всі рідні, і вихователі садочків, і медики з освітянами. Якщо забезпечити стовідсотково зарплатою вихователів садочків, то як же інші? Загальний дефіцит коштів на виплату заробітної плати в районі становить більше 12 мільйонів гривень. Так в кого забрати? На це питання немає відповіді і не може бути. За логікою міської влади я повинен пред’явити позов до Верховної Ради України щодо недофінансування бюджетної мережі району чи може до Кабінету Міністрів України.
Всі керівники галузей знають про проблему нестачі коштів та здійснюють відповідні заходи, для того щоб вижити в скрутний час. Медики масово йдуть у відпустки за свій рахунок, бо ситуація в них найгірша. Розпорядженням голови РДА від 04.03.2015р. №40 мною затверджено план заходів щодо жорсткої економії коштів, який відповідно до статті 6 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації» є обов’язковими для виконання всіма, в тому числі і посадовими особами місцевого самоврядування.
Але повернемося до проблеми погашення заборгованості по дитячим садкам. Мер міста стверджує, що в районному бюджеті ми були зобов’язані передбачити кошти для фінансування дошкільної освіти не менше рівня 2014 року і одночасно звинувачує районну раду та адміністрацію в тому, що ми цього не зробили, при цьому посилається на норму Бюджетного кодексу України, якої, вдумайтесь, не існувало на час прийняття бюджету району на 2015 рік. Про те, що норми закону не мають зворотної сили в часі знають школярі, які вивчають право в школі, я впевнений що це добре знає і юридична служба міської ради. Чому вони свідомо маніпулюють фактами і вводять в оману населення для мене загадка.
Так, можна збільшити дохідну частину районного бюджету, тоді будуть призначення. Це ми і зробимо за наслідками півріччя, але це не вирішить проблему заборгованості, бо коштів все рівно не буде.
Єдиний вихід для реального отримання заробітної плати вихователями садків є допомога коштами, які є в бюджеті міської ради. На протязі останніх років районні керівники постійно просили кошти у місцевих бюджетів для допомоги у фінансування педагогів та медиків, бо своїх не вистачало. І всі спроможні сільські ради допомагали, за що їм велике спасибі. Так, за минулий рік до районного бюджету з сільських було передано близько 2 мільйонів гривень, місто ж не дало жодної гривні. Якщо вже не допомагаєте іншим галузям, то допоможіть хоча б своїм рідним садочкам, але міська влада нас не чує. То може не такі вже вони і рідні їм. Чи в нас місто бідніше за села?
В зв’язку з категоричною відмовою мера допомагати я був змушений ініціювати збір підписів для проведення позачергової сесії міськради для вирішення 2-х питань. Перше, це прийняття програми фінансування дошкільної освіти на території міста. Такий механізм діє у всіх сільських радах нашого району, де є дитячі садки. Результат - люди отримують заробітну плату. Також такий порядок діє і в інших містах області, де не вистачає коштів. Чомусь керівництво міста вважає, що це незаконно, хоча прямо передбачено статтею 91 Бюджетного кодексу. Друге питання – це внесення змін до бюджету міста. В Семенівці є ресурси для виплати зарплати, тим більше ніхто не каже про мільйони. Так, в бюджеті міста на 2015 рік на благоустрій виділено 973200 тис. грн. Тобто майже мільйон! З них правда вже витрачено 376164 тис. грн. Хотілось би думати, що на благо, але все ж таки залишок станом на 02.06.2015р. становив 597035 тис. грн. Я не проти клумб, парканів і тротуарів, але коли людям нема за що купити їжі мені як мешканцю міста на клумби наплювати. Шалені кошти на благоустрій в цьому році не на часі. Це моя позиція не тільки як голови РДА, але й як мешканця Семенівки і батька, дитина якого ходить до дитячого садка.
Йдемо далі. В міськраді є окремий бюджет розвитку, залишки на якому на початок червня був в розмірі майже 800 тисяч гривень. Окремо слід сказати про перевиконання бюджету міста більш ніж на 600 тисяч гривень за підсумками 5 місяців. Отже ресурс – майже 2 мільйони. І ніхто не каже, що треба перерозподілити всі ці кошти.
В листі на ім’я голови Семенівської міської ради від 08.06.2015р. я запропонував винести на позачергову сесію ці 2 питання, а також вказав потенційні джерела звідки можна взяти кошти. Також до листа був доданий зразок програми про фінансування дошкільної освіти.
18 червня все буде залежати від депутатів Семенівської міської ради у яких є можливість нарешті показати зуби і прийняти вольове рішення.
Замітьте, я ні в чому не звинувачую міську владу, я прошу допомоги.
|