Згідно нових правил, прописаних в Кодексі газорозподільних систем, споживачам газу необхідно зафіксувати показання газового лічильника станом на 1-ше число і передати «Чернігівгазу» дані з 1-го по 5-те число місяця, наступного за розрахунковим.
Розрахунковим періодом за спожитий газ визначено календарний місяць. Аби по кожному домогосподарству зафіксувати фактичні обсяги споживання природного газу і коректно сформувати нарахування в квитанціях, газорозподільній компанії потрібно щомісячно отримувати дані побутових лічильників. Споживачам, які не передадуть показання до 6-го числа, обсяг споживання визначатиметься на рівні планового місячного об’єму на відповідний період, що розраховується виходячи з профілю споживача.
На сьогодні побутові споживачі мають можливість передати показання декількома способами, в тому числі і дистанційними, що значно полегшує і прискорює обмін даними:
- через Особистий кабінет на сайті 104.ua. Для цього треба зареєструватися або увійти до кабінету, якщо споживач вже зареєстрований;
- зателефонувати до Контакт-центру за номером (0462) 61-62-04 або (0462) 61-63-04. Для мешканців районів області код для дозвону (022), код (0462) - для дзвінків з мобільного телефону;
- електронною поштою contact@cn.104.ua;
- вказати показання лічильника газу станом на 1 число місяця у платіжному документі за попередній місяць і оплатити рахунок до 5-го числа;
- особисто на прийомі у оператора з 30 числа поточного по 3 число наступного місяця.
- по телефону абонслужби.
«Зараз наша компанія пропонує декілька способів передачі показань лічильників. Споживачі можуть обрати для себе найзручніший. Але ми просимо не зволікати з наданням показань і намагатися зробити це якмога оперативніше – 1,2 або 3-го числа. Для зручності споживачів компанія змінила графік роботи всіх абонслужб. Відтепер, з 30 числа поточного по 3 число наступного місяця оператори працюватимуть винятково на прийом показань», - поінформував перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.
Найоперативнішим і найзручнішим способом передачі показань є Особистий кабінет. Вже за годину споживач зможе побачити оновлені дані і свій баланс. На занесення в програму кубометрів, переданих іншими каналами зв`язку, знадобиться декілька днів.
«Особистий кабінет допомагає суттєво полегшити і пришвидшити процес передачі показань. Окрім цього, нещодавно для користувачів кабінету стали доступними нові функції – це друк квитанції, а отримувачі субсидій мають змогу побачити суми своїх компенсацій», - зазначив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста.
Нагадаємо, 27 листопада 2015 р. набув чинності Кодекс газорозподільних систем, розроблений відповідно до Закону України "Про ринок природного газу». В документі визначено взаємовідносини облгазу із суб’єктами ринку природного газу, а також встановлено правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.
ПАТ «Чернігівгаз»
|