. Степан Бібік - художник з Хотіївки - 14 Листопада 2014 - Блог - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
П`ятниця, 29.11.2024, 06:11
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS






Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.ua



Форма входу

Категорії розділу
Инфраструктура [55]
Комунальні служби, Енергетики, Газове господарство, Тепло та ін.
Блог голови Семенівської РДА. [69]
Блог голови Семенівської РДА. Блог веде особисто голова Семенівської РДА - Деденко С.І.
Економічний блог. [145]
Блог веде, спеціаліст сектору економіки Семенівскої РДА.
Блог освіти району [182]
Блог педагогів, методистів та людей, що працюють на ниві освіти і науки
Блог юридичних служб. [63]
Семенівський районний центр зайнятості. [0]
Семенівський районний центр зайнятості- інформує.
Блог правоохоронців [26]
Прикордоння [24]
Блог прикордонної та митної служби
Блог усіх небайдужих [41]
Всім про все
Життя видатних людей [39]
Історії з життя видатних земляків
Духовне виховання [59]
Духовне виховання особистості
А чи знаєте Ви? [44]
Блог, де розміщується інформація про цікаві факти, події і т.п.
Людям про людей [38]
Матеріали про людей, їх життя, долі
Як це було ... [36]
Історичні нариси, довідки та події Семенівки та Семенівського краю
З глибин серця... [27]
Час минає, та є дві речі, які йому не підвладні: Пам"ять та Мистецтво, яке є людською спробою зробити прекрасне вічним...

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]




Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » 2014 » Листопад » 14 » Степан Бібік - художник з Хотіївки
2" class="eBlock">
13:11
Степан Бібік - художник з Хотіївки

Степан Федосійович Бібік (1926-1998) – чернігівський живописець-пейзажист, який, обравши професію художника, впродовж усього наступного життя ні на крок не відступав від обраного шляху і залишався вірним своєму покликанню. Звичайний пейзажний мотив народжував у його душі неповторний емоційний відгук, який він переносив на полотно, Саме тому ці твори досьогодні зачаровують незліченним багатством настроєвих відтінків у передачі різних станів природи. 

 

Він народився 1926 року в с.Хотіївка Корюківського (тепер Семенівського) району Чернігівської області. Його дитинство припало на період 1930-х років, юність - на роки Другої Світової війни. По закінченню Хотіївської неповної середньої школи (1934-1941) Степан Бібік залишився в окупованому селі, а після його звільнення від німців вступив до лав Радянської Армії (1943-1950). У 1945-1948 роках він брав участь у радянсько-японській війні. Демобілізувавшись, він повернувся до Хотіївки, а з 1951 року оселився в Чернігові. Цього ж року він влаштувався художником-оформлювачем до кінотеатру ім. Щорса, де працював до 1956 року, після чого вступив до Чернігівського товариства художників (1956) та став працювати на Чернігівський художньо-виробничому комбінаті (1957-1986). У цей же час він здобув художню освіту на відділенні живопису Заочного народного університету мистецтв у Москві, брав активну участь в обласних виставках.

 

Про любов до мистецтва живопису і дбайливе ставлення до своєї роботи свідчать багато фактів із його творчої біографії. Степан Федосійович був людиною скромною, але завжди відкритою до спілкування, тому у Чернігові він знайшов не тільки улюблену справу, а й товаришів по пензлю, з якими зав’язалася тісна дружба на довгі роки. Також митець багато і плідно працював з натури, про що свідчить його великий мистецький доробок, у якому велика кількість етюдів. Робота на пленері за будь-якої погоди і пори року стала його незмінною традицією. Багато років поспіль щотижня він ходив за Десну писати натуру разом з художниками В. Береговцем, В.Коржем, А.Мордовцем, М.Прокопюком. Саме М.С.Прокопюк написав портрет Степана Бібіка в майстерні (1978 р.).

 

Серед жанрового розмаїття художник обрав для себе лише пейзажний живопис, хоча у його творчому доробку одинично представлений і жанр натюрморту. Він писав багато етюдів - на картоні, оргаліті, полотні, постійно відкриваючи для себе щось нове навіть у знайомих мотивах. Твори С.Бібіка відображають його внутрішній світ – тонкого лірика і поета, який усією душею відчуває і передає найтонші, ледь вловимі настроєві нюанси природи у багаточисельних варіантах натурних пейзажів, серед яких «Зоране поле», 1971 р., «Без назви. Етюд», без дати, «Річка Білоус», 1964 р., «Осінь на річці Білоус», 1970 р. Його невибагливим, стриманим за колоритом поліським краєвидам-імпровізаціям притаманний ліризм, тиха елегійність («Взимку» та «Повінь» (обидві 1971 р.), «Похмурий день», 1970 р.). 

Етюди С.Ф.Бібік писав, організовуючи простір за допомогою ритму силуетів та шукаючи вдале співвідношення кольорів, поступово висвітлюючи чи затемнюючи плани, в залежності від загального завдання. Художник передав нам широку палітру власних відчуттів від першого подиху весни чи захоплення першим снігом, сум за згасаючими кольорами золотої осені та насолоду від літнього тепла («Перший подих весни», «Перший сніг» (обидві 1971 р.), «Сінокіс», 1970 р.). Ці твори, наділені особливою харизмою і неповторним настроєм, дивують віртуозністю володіння художником палітрою. 

 

Приглушені тони полотен і етюдів, виконаних ніби на одному подиху широким динамічним мазком, стали візитівкою особливої вишуканої «бібіковської» творчої манери. Особливою свіжістю і невимушеністю вирізняються зимові та весняні краєвиди, які кількісно переважають на виставці. С.Ф.Бібік з великою любов’ю і ніжністю на тональних співвідношеннях кількох кольорів будує переливчасті пейзажі зі сріблясто-блакитним снігом та перлистим небом «Прийшла зима», 1971 р., «Подусівка», 1966 р., «Зимовий день», 1973 р. Використовуючи психологічну виразність кольору, він у стриману палітру іноді вводить більш звучні акценти, що грають на загальному тлі. Завдяки цьому його роботи здаються емоційно-виразними за змістом і невимушеними за живописом («Вітряна осінь», 1970 р., «Весна прийшла», «Зима», обидві 1971 р.).

 

Улюбленим композиційним прийом художника була висока лінія горизонту, яка надає пейзажам ефекту панорамності. В основному Степан Федосійович прописує три плани – перший, другий і дальній. Інколи живописний лейтмотив може знаходитись майже на горизонті - тоді художник підкорює йому весь простір пейзажу («Хатка на горі», 1970 р.), а іноді вирішуються відношення у творі, відштовхуючись від домінуючої плями на першому плані («Вид на Новгород-Сіверський», 1971 р., «Лісовий струмок. Етюд», 1970 р., «Останній сніг. Етюд», 1971 р.). Часто перший план він залишає вільним, насичуючи центр композиції, завдяки чому твори наповнюються повітрям і динамікою руху вгору. Так, підпорядковуючись діагональному ритму, прагне до горизонту, захоплюючи погляд глядача, звивиста річка чи польова дорога, осіння рілля чи стрімке джерело («Осіннє поле», 1970 р., «Осінній сум», «Весна прийшла», обидві 1971 р.). Іншим пейзажам художник надає більш камерного характеру, зосереджуючи увагу на центрі композиції і ніби згортаючи простір навколо нього («Приміщення художніх майстерень по вул. Попудренка», 1973 р.).

 

Насправді, Степан Бібік ніколи не писав природу механістично, а завжди привносив у відчуття дійсності своє власне людське начало, коли душевний стан – радість чи сум, любов чи меланхолійна задумливісь приходили у повну відповідність з натурою. А сама творчість для Степана Федосійовича стала радістю і життєвою наснагою, адже, проникаючи в дух пейзажу, споглядання природи стало для нього невіддільним від роздумів над власним життям. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Понравилась новость - поделись в социальных сетях


Приглашаем принять участие в опросах нашего сайта


Категория: Життя видатних людей | Просмотров: 1505 | Добавил: shabalin74 | Теги: Степан Бібік, хотіївка, художник | Рейтинг: 0.0/0

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ В БЛОГАХ НАШЕГО САЙТА


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архив записів



Наше опитування
Дизайн сайта
Всього відповідей: 62

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!



Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
  • Конституція України
  • Цивільний кодекс України
  • Господарський кодекс України
  • Земельный кодекс України
  • Митний кодекс Україны
  • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

  • Хмарка тегів

    Програма TV

    Copyright MyCorp © 2024 Хостинг від uCoz


    Розділи нашого сайту
    - НОВИНИ -
    Новини краю
    Семенівщина спортивна
    Наш ексклюзив
    Новини звідусіль
    Інше
    Навколо нас
    Газета "Гарт" про наш край
    - БЛОГИ -
    Инфраструктура
    Блог голови Семенівської РДА.
    Економічний блог.
    Блог освіти району
    Блог юридичних служб.
    Семенівський районний центр зайнятості.
    Блог правоохоронців
    Прикордоння
    Блог усіх небайдужих
    Життя видатних людей
    Духовне виховання
    А чи знаєте Ви?
    Людям про людей
    Як це було ...
    З глибин серця...
    - ОГОЛОШЕННЯ -
    Автомобілі
    Бізнес, співпраця
    Побутові товари
    Для офісу
    Комп'ютеры
    Лісова промисловість
    Метали
    Нафта, газ, вугілля
    Продукти харчування
    Промислове обладнання
    Інші товари
    Зв'язок та телекомунікації
    Будівництво
    Послуги у різних сферах
    Різне
    Нерухомість
    Анонси подій
    Робота
    - ЦІКАВЕ -
    Фотоальбоми
    Транспорт
    Туристам
    Форум
    Зв'язок
    Відео



    Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
    Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
    Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
    *** *** ***

    Щоб додати необхідна авторизація
    Облако фоток
    Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
    QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов




    Переглянути свіжі коментарі
    eurotraurky написал:
    м. Київ, вул. Бойчука, 20
    (098) 102 0101(066) 001 1200https://www.instagram.com/effs_kyivhttps://telegram.me/eurotraur

    ylinnik81 написал:
    Если вы ищете качественную компьютерную и оргтехнику, а также услуги по подключению и настройке, то вам стоит обратить внимание на предложения от комп

    1222bogdan написал:
    Легко перевезли нашу семьюиз четырех человек из квартиры за город.
    Все разобрали, упаковали, собрали. Всем спасибо

    vomeso9896 написал:
    Травень - ідеальний час для початку пошуків з
    От: Vaasiliy На ринку України вже декілька років працюють ліцензійні ігрові сайти, тому їхня популярність зростає кожен день. Не знаю, добре це чи ні, але радує те
    Дата: 29.01.2024

    -->
    Vaasiliy написал:
    На ринку України вже декілька років працюють ліцензійні ігрові сайти, тому їхня популярність зростає кожен день. Не знаю, добре це чи ні, але радує те