На сторінках нашого блогу ми вже неодноразово висвілювали інформацію про нововведення, що будуть у ЗНО 2015 року, тим самим поступово надаючи інформацію випускникам. Сподіваємося вона стане в нагоді молодим людям. Ми продовжуємо відслідковувати ці новини та інформувати про них молодь.
Ось іще одна публікація, яка, на нашу думку, буде корисною для випускників поточного навчального року.
Випускники шкіл, які у 2015 році планують здавати зовнішнє незалежне оцінвання, зіштовхнуться із багатьма нововведеннями.
Про це Чернігівським ЗМІ сьогодні, 13 листопада, розказала директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.
Зокрема, у 2015 році школярі почнуть здавати ЗНО з квітня місяця і закінчать у липні. Вже у квітні пройде тест з української мови та літератури. Всі інші тести будуть проходити у червні, а додаткова сесія відбудеться у липні.
Такі нововведення пояснюють тим, що з 2015 року школярі не будуть здавати державну підсумкову атестацію з української мови та літератури, оскільки даний предмет відтепер проводитиметься у формі ЗНО. Тобто, бали, які абітурієнт отримає за тест з української мови та літератури, перерахують у дванадцятибальну систему та впишуть до атестату про випуск зі школи.
Результати цього тесту будуть відомі орієнтовано у травні, після трьох тижнів перевірки робіт та виставлення балів.
Наступним «ноу-хау» стало введення тестів двох рівнів – базовий та поглиблений. Дворівневі тести будуть лише з української мови та літератури і з математики. Абітурієнт сам обирає, який з двох рівнів тестів буде складати, керуючись правилами прийому до вищих навчальних закладів.
Наприклад, на написання базового рівня тесту з української мови та літератури випускник матиме 2,5 години, за які він має виконати 58 завдань.
Для написання поглибленого рівня тесту з української мови надається 210 хвилин. По закінченню тесту,після підведення результатів, абітурієнт, який здавав поглиблений тест, отримає три оцінки – для школи (Державна підсумкова атестація), за базовий рівень та поглиблений.
Також з 2015 року вводиться нова система оцінювання тестів ЗНО «склав - не склав». Тобто, якщо випускник набрав більше аніж 100 балів, то він проходить поріг і отримує відмітку «здав» і може подавати сертифікат до ВНЗ. Якщо ж ні, то отримує відмітку «не здав», і даний сертифікат не будуть приймати до ВНЗ. Тож, з 2015 року відсутній прохідний бал 124.
«Такого рейтингування результатів, як у минулих роках, не буде. З 2015 року рейтингувати будуть лише тих, хто пройшов поріг 100 балів»,- розказала Світлана Сакаєва.
Як відмітила Сакаєва, наступного року з переліку предметів до здачі на зовнішньому оцінюванні виключили світову літературу та світову історію. Такі дії пояснюють тим, що дані предмети здають дуже мало чоловік та лише кілька вищих навчальних закладів виставляють ці предмети як прохідні.
Директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти акцентувала свою увагу на тому, що для вступу до ВНЗ, відтепер, приймається лише сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання лише 2015 року. Всі інші сертифікати минулих років є недійсними.
Останньою невеликою особливістю ЗНО 2015 є відокремлення всіх іноземних мов. Тобто, у попередні роки не було виділення окремих мов, а у документах вказано «іноземна мова». Наступного року кожна іноземна мова буде відокремлена.
Всього на зовнішнє оцінювання виноситься 12 предметів. Абітурієнти мають здати не більше 4 предметів, один з яких є обов’язковим – українська мова та література.
За матеріалами pik.cn.ua
Пропонуємо також переглянути відеозапис засідання прес-клубу «Ділове слово» на тему «Про деякі особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року», що відбулася 13 листопада у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації .
-----------
|