У кожного з нас є своя улюблена пора року. Але, так вже складається, що, незважаючи на власні уподобання, ми всього-на-всього лише люди, і не впливаємо на природні явища (можливо то й на краще). Хай там як, але треба цінувати кожну пору року і знаходити у ній свої позитивні сторони, бо до нас було сказано, що у природи не буває ні поганої погоди, ні поганої пори року.
І як тільки ми почнемо вчитися жити у гармонії з природою, напевне, це позитивно відобразиться і на нашому настрої, і у думках, і у житті в цілому. Тож зараз осінь і маємо сприймати її такою, як вона є: і з погодними примхами, і з температурними перепадами, і з поступовою підготовкою природи до зими…
У мріях…
Осінній ліс дрімає в передранішній тиші…. Тут тихо, оскільки птахи вже давно відлетіли у вирій. Інколи тишу порушує ненав’язливий скрип дерев, які хитає вітер.
(біля с. Баранівка, фото - М. Волка з фотоархіву нашого сайту)
Дихається легко, перенасиченість повітря надлишком кисню навпаки навіює сонливість та спокій. Крокуючи, мрієш про філіжанку кави та плетене крісло з теплим пледом посеред лісу. Так, щоб нікого навкруги не було. Тільки шурхіт оголених гілок на деревах та вогкий мох під ногами.
Вогкість та прохолода навіюють смуток. Мандруючи лісом, починаєш відчувати його дихання. Воно ніби шепоче тобі в спину: «Зупинися, обміркуй своє життя. Ти не вічний, ніщо не вічне в цьому світі». І ти мимоволі починаєш вірити цим словам, охоплює відчуття мізерності, нікчемності навіть у порівнянні з одним деревом або землею, вітром, усім, що тебе оточує. Воно мудріше за тебе, ти зовсім не всемогутній. Тобі це тільки здається, а насправді все далеко не так.
(Лісовий заказник "Рим-Погорільська дача". Фото - М. Волка з фотоархіву нашого сайту )
Але це все у мріях та думках. Реальність зовсім інша. Якою б не була погода, ти мусиш йти на роботу та виконувати повсякденні справи.
У думках…
Українці – все ж таки оптимістична нація! Навіть існуючи на межі виживання, ми спроможні знаходити краще у своєму житті. Ну і що з того, що нам не судилося жити у великих містах, проте маємо, наприклад, можливість дихати відносно чистим повітрям.
Часом, повертаючись у рідне місто, вийшовши з транспорту, ти вперше за довгий час відсутності маєш змогу вдихнути повітря на повні груди. На вулицях немає штовханини, ти можеш вдягнутися ошатно і по дорозі на роботу або у справах тебе не чекає натовп народу зі своїми різними емоціями, як це завжди трапляється у міському транспорті. Ти йдеш впевнено, що ніхто не зіпсує тобі настрій, не наступить на нові чобітки і таке інше.
У реальності…
Прокинувшись ще вдосвіта, спостерігаєш, як усе місто спить. Тільки поодинокі вогники з вікон нагадують, що не тільки в тебе настав новий день. У містечку стоїть цілковита тиша.
Осінь найбільше втішається над міським парком, цього року мешканці міста не встигли вдосталь насолодитися красою розфарбованого у різні кольори листя дерев. Всього кілька днів можна було спостерігати, як цілі родини влаштовували собі фото сесії на фоні килиму з листя. Маленькі діти гралися та викачувалися у цьому дарунку природи. Вже стало доброю традицією оновлювати власні фото на сторінках у соціальних мережах в залежності від пори року. Ось у людей і є заняття, при чому одне з приємних. Все ж таки добре, що, не зважаючи на нелегке життя, ми все одно намагаємось бути щасливими.
(Фото - М. Волка з фотоархіву нашого сайту)
Проте, коли вранішній морозець за одну ніч обірвав усе листя з дерев і залишив тільки те, що збудовано руками людини, то всі ми бачимо справжню реальність, яка яскраво продемонстрована на фото.
(с. Тополівка, фото - М. Волка з фотоархіву нашого сайту)
І трішки лірики…
Похолодніло... Інеєм запахло.
Загусло диво в крапельках живиці.
Сумним докором вітер в горах ахнув -
І зашептались сосни та ялиці.
Похолодніло... Неба грізна просинь
Над видноколом піниться і тане,
А ген спізнілі журавлі голосять
Прощальну пісню в мареві світання.
Похолодніло... Даленіють звуки...
Бредуть Чумацьким Шляхом тьмяні зорі...
...І ми з тобою на краю розлуки
Пливем у безвість, мов човни у морі.
(Нестор Чир)
(осінню у с. Блешня, фото - М. Волка з фотоархіву нашого сайту)
|