У XIII-XІV ст. територія краю знаходилася під впливом двох найбільших центрів Сіверської земля - міст Стародуб та Новгород-Сіверський. Історичні події, які відбувались на території цих двох князівств, мали важливе значення для Семенівщини.
З 1240 по 1320 рік жителі краю знаходилися під монголо-татарським ігом.
З 1320 по 1500 рік територія сучасної Семенівки входила до складу Великого Литовського князівства та об'єднаної Польсько-литовської держави Речі Посполитої. З 1500 по 1619 рік - до складу Російської держави.
Після Деулінського перемир'я Речі Посполитої та Московської держави, з 1620 по 1648 роки територія Семенівщини належала Польській короні. Тут утверджується шляхетське самоврядування, посилюється вплив козаччини, що сповна себе проявила за часів повстання під проводом Богдана Хмельницького.
Після його спалаху з 1648 по 1781 рік територія Семенівки стає частиною Стародубського полку - найбільшої за розмірами, культурним та соціальним економічним потенціалом адміністративно-теритиріальної одиниці Української козацької держави на Лівобережній Україні.
Саме тоді, у 1680-1685 роках було засновано козацьку слободу. Щоправда, в енциклопедичному словнику Брокгауза-Ефрона, виданому на початку ХХ ст., про Семенівку сказано наступне: "Семенівка, ранее Задрестновка - населенній пункт на севере Черниговской губернии". Тобто зрозуміло, що на території Семенівки у більш давні часи, ніж це відомо з письмових джерел (1680 рік), жили люди. Один з найбільш наближених до 80-х років XVII ст. населених пунктів й називався Задрестновкою. До речі, до цього часу так називають наші земляки сучасну вулицю Приозерна.
Семенівка від моменту заснування користувалася перевагами однієї з фундаментальних засад європейської історико-правової спадщини - самоврядуванням, у випадку містечка - козацьким.
За матеріалами книги «Семенівка – європейське місто»
(авт. О. Ф. Бичков, С. М. Гузоватий
---------------------------------------------------------
Читайте також про історію Семенівського краю:
РОЗВИТОК СЕМЕНІВСЬКОГО КРАЮ У СКЛАДІ ЛИТВИ ТА ПОЛЬЩІ В ХІІІ-XVI СТ.
СЕМЕНІВЩИНА ЗА ЧАСІВ КИЇВСЬКОЇ РУСІ
З ІСТОРІЇ СЕМЕНІВСЬКИХ ЯРМАРКІВ
|