. Як це було ... - Блог - Семенівка-наше місто! / Семеновка-наш город!
Вас вітає сайт м. Семенівка Чернігівської області / Вас приветствует сайт г. Семеновка Черниговской области
Понеділок, 15.07.2024, 02:47
ГлавнаяРегистрацияВходПриветствую Вас Гость | RSS


Меню сайту

Додати новину на сайт semenovka.at.uaФорма входу

Категорії розділу
Инфраструктура [55]
Комунальні служби, Енергетики, Газове господарство, Тепло та ін.
Блог голови Семенівської РДА. [69]
Блог голови Семенівської РДА. Блог веде особисто голова Семенівської РДА - Деденко С.І.
Економічний блог. [145]
Блог веде, спеціаліст сектору економіки Семенівскої РДА.
Блог освіти району [182]
Блог педагогів, методистів та людей, що працюють на ниві освіти і науки
Блог юридичних служб. [63]
Семенівський районний центр зайнятості. [0]
Семенівський районний центр зайнятості- інформує.
Блог правоохоронців [26]
Прикордоння [24]
Блог прикордонної та митної служби
Блог усіх небайдужих [41]
Всім про все
Життя видатних людей [39]
Історії з життя видатних земляків
Духовне виховання [59]
Духовне виховання особистості
А чи знаєте Ви? [44]
Блог, де розміщується інформація про цікаві факти, події і т.п.
Людям про людей [38]
Матеріали про людей, їх життя, долі
Як це було ... [36]
Історичні нариси, довідки та події Семенівки та Семенівського краю
З глибин серця... [27]
Час минає, та є дві речі, які йому не підвладні: Пам"ять та Мистецтво, яке є людською спробою зробити прекрасне вічним...

СЕМЕНІВКА
СЕМЕНІВКА - НАШЕ МІСТО, Семенівка, місто Семенівка

РЕКЛАМА
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ ПОБУТОВОГО СПОЖИВАЧА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ Особистий кабінет для побутових споживачів ПАТ Чернігівобленерго

Прогноз погоди

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:


Група у ВК
--> Семенівське земляцтво

Facebook

Міні-чат
Вызов мини-чата - в правом нижнем углу сайта

Онлайн-РАДІО

Гороскоп
Loading...

СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Наши: 0


[ Хто нас сьогодні відвідав ]
Проверка тИЦ и PR Рейтинг@Mail.ru


Главная » Як це було ...
« 1 2 3 »
Картинка к материалу: «О. М. ЛАЗАРЕВСЬКИЙ ПРО СЕМЕНІВКУ У XVIII СТ.»

   Видатний історик ХІХ ст. О, М. Лазаревський у книзі "Описание старой Малороссии. Том 1. Полк Стародубський" виданій 1888 року, навів унікальні дані з історії населених пунктів Стародубського полку. Дослідження стало стало справжньою енциклопедією козацької Стародубщини. У виданні ми знаходимо такі відомості про заснування та розвиток Семенівки у XVII-XVIII ст.: "Містечко Семіонівка (Семенівка) при річках Ревна та Дрисновкі, поселено гетьманичем Семеном Самойловичем під час його полковничества. Після нізложенія Гетьмана Самойловича, Семіонівка разом з Гремячем були залишені Мазепою у володінні вдови померлого гетьманича, від якого перейшла до одного з зятів її, Корсаку.

 

У 1723 році у Семенівці жило селян,  які були кріпосними бунчуковського товариша Максима Ко ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1837 | Добавил: shabalin74 | Дата: 08.08.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «ГАМАЛІЇ, КОРСАКИ ТА ІНШІ ВЛАСНИКИ СЕМЕНІВКИ»

  Події 1708 - 1709 років співпали зі змінами власників Семенівки та й, певною мірою, вплинули на них. У 1687 - 1709 роках містечко належало вдові Марії Сулимівні Самойлович. Але за нормами права Литовських статутів, що діяли на теренах Гетьманщини, права жінки на володіння землею були обмежені - вона мала їх реалізовувати через родича чоловічої статі. Власне, на Семенівку довгий час претендували два зятя Марії - Антон Гамалія та Максим Корсак. У 1709 році Марія Самойлович померла, заповівши Семенівку своєму онуку - Григорію Гамалії. Але в зв'язку з малолітством Григорія, фактично Семенівка знаходилися у власності його опікуна, чоловіка материної сестри - Максима Корсака. Корсак відібрав Семенівку у племінника та закріпив за собою право на володіння нею у 1718 році.

 

В універсалі&nb ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1153 | Добавил: shabalin74 | Дата: 05.08.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «СЕМЕНІВКА В ЧАСИ АНТИМОСКОВСЬКОГО ПОВСТАННЯ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ ТА В РОКИ ПІВНІЧНОЇ ВІЙНИ»

   В жовтні-листопаді 1708 року під час антимосковського повстання гетьмана Івана Мазепи козацька слобода Семенівка опинилася в самому епіцентрі тих доленосних для України подій, визначивши на століття подальший розвиток нашої країни та й всієї Європи.

 

В книзі «Городские поселения в Российской империи», виданій у 1865 році в Санкт-Петербурзі та у книзі М. Маркевича «История Малороссии» - виданій 1842 року у Москві сказано: «Під час війни Росії зі Швецією у жовтні 1708 року в Семенівку, з козачим військом прибув Мазепа та розташувався табором. Тут він голосив про перехід його на бік Карла ХІІ. Із 5000 козаків за ним пішло 1500, інші пішли до Меншикова».

 

... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1092 | Добавил: shabalin74 | Дата: 03.08.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «УНІВЕРСАЛ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ»

  За даними історика О. М. Лазаревського «після нізложения гетьмана Самойловича, Семенівка з Гремячем були залишені Мазепою у володінні вдови померлого гетьманича, від якої перейшли до одного з її зятів, Корсаку».

 

В Універсалі гетьмана Мазепи, виданому 16 січня 1691 року у Батурині, знаходимо цікаві відомості про сам факт закріплення Семенівки за Корсаком, про територію приналежних до Семенівки земель, її кордонів та соціально-економічний склад жителів Семенівки тих часів: «Їх царської присвітлої величності війська Запорізького Гетьман Іван Мазепа до всієї старшини та черні, на підставі даних розвідки військового дозорця Почепського Івана Безлозерецького, про розмежування в грунтах (землях), яке вони учинили (провели) між Семенівкою та селами волості Шептаковської ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1018 | Добавил: shabalin74 | Дата: 22.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «КОЗАК СЕМЕН ІВАНОВИЧ САМОЙЛОВИЧ - ЗАСНОВНИК СЕМЕНІВКИ, ДЕРЖАВНИЙ ДІЯЧ»

   До цього моменту на шпальтах сайту публікувалася інформація і про історію Семенівського краю, і про видатних земляків, імена яких золотими літерами вписані у історію держави… Цього разу публікується інформація про людину, якій Семенівка зобов’язана і своєю назвою, і статусом, і, власне кажучи, історією. Мова йде про засновника козацької слободи (містечка) Семіонівка (зараз – Семенівка) – Семена Івановича Самойловича.

 

Козацька доба - славний період історії України. Вона принесла надію на відродження нації під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Після неї наступили часи випробувань, міжусобиць ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1533 | Добавил: Тиранида | Дата: 15.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «ІСТОРІЯ РОДУ САМОЙЛОВИЧІВ»

  Переважній більшості семенівців відомо, що засновником міста Семенівка був стародубський полковник Семен Самойлович, у той же час на теренах світової мережі інформація про нього відсутня або мінімальна.  Незабаром ми опублікуємо деякий цікавий матеріал про Семена Самойловича, але, перед тим рекомендуємо ознайомитися з деякими матеріалами про рід Самойловичів.


Український старшинський рід XVII століття. Засновником роду був Самійло (Самуїл) - священник  із Хордова на Житомирщині.

 

Самійло Самойлович мав синів — Василя, Мартина і Тимофія, котрі теж стали священиками, та Івана. Після закінчення визвольної війни під проводом Богдана Хме ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1136 | Добавил: Тиранида | Дата: 10.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «СЕМЕНІВЩИНА У СКЛАДІ СТАРОДУБСЬКОГО ПОЛКУ»

  З часів Богдана Хмельницького і до ліквідації наприкінці XVIII століття російською державою Гетьманщини на її теренах існував своєрідний полково-сотенний військово-адміністративно-територіальний устрій. Значною мірою він спирався на традиції шляхетської республіки Речі Посполитої, де король обирався, а всі найважливіші справи мав затверджувати сейм. Тобто йшлося про шляхетську демократію. Подібно до неї на тернах України запанувала козацька демократія.

 

Державу очолював гетьман, який носив титул гетьмана війська Запорізького. Його обирали на козацькій раді. Він був головною військовою та цивільною посадовою особою гетьманщини, головнокомандуючим козачих військ. У своїй діяльності він спирався на генеральну старшину, що виконувала функції, подібні до повноважень сучасних міністрів, та п ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1355 | Добавил: shabalin74 | Дата: 09.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «СЕМЕНІВСЬКИЙ КРАЙ У XIII-XVII СТ.»

   У XIII-XІV ст. територія краю знаходилася під впливом двох найбільших центрів Сіверської земля - міст Стародуб та Новгород-Сіверський. Історичні події, які відбувались на території цих двох князівств, мали важливе значення для Семенівщини.

 

З 1240 по 1320 рік жителі краю знаходилися під монголо-татарським ігом.

 

З 1320 по 1500 рік територія сучасної Семенівки входила до складу Великого Литовського князівства та об'єднаної Польсько-литовської держави Речі Посполитої. З 1500 по 1619 рік - до складу Російсь ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1296 | Добавил: shabalin74 | Дата: 08.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «РОЗВИТОК СЕМЕНІВСЬКОГО КРАЮ У СКЛАДІ ЛИТВИ ТА ПОЛЬЩІ В ХІІІ-XVI СТ.»

   Після підкорення Київської Русі татаро-монголами, литовські князі проводять щодо давньоруських земель експансіоністську політику, направлену на приєднання до Литви дезорганізованих давньоруських князівств.

 

За даними історика І. П. Крип’якевича, у 1320 році Литовський великий князь Гедимін зайняв Берестейщину та Пінщину.  У 1350 році, князь Ольгерд, син Гедиміна, приєднав до Литви Чернігово-Сіверську землю, в тому числі і територію, на якій зараз розташовано місто Семенівка та Семенівський район. До 60-х років XIV ст. Литва зайняла половину території колишньої давньоруської держави Київська Русь.

 

... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1332 | Добавил: shabalin74 | Дата: 05.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «СЕМЕНІВЩИНА ЗА ЧАСІВ КИЇВСЬКОЇ РУСІ»

   Біля 882 року територія нинішнього Семенівського краю, разом з іншими сіверянськими землями, увійшла до складу найбільшої у той час у Європі давньоруської держави Київська Русь. У "Повесті временних лет" надається історико-географічнрий огляд чотирнадцяти основних слов'янських племен, що утворили давньоруську державу. Другим по значимості літопис називає плем'я сіверян, які жили у басейнах річок Десна, Сейм, Сула, в тому числі і на теренах нинішньої Семенівки.

 

У Х-ХІІ  ст. територія, яку зараз займає місто Семенівка, входила до складу адміністративно-територіальної одиниці Київської Русі - Сновської тисячі, яка знаходилася між Новгород-Сіверським та Стародубським князівствами. Кордони Сновської тисячі охоплювали територію 14000 кв. км. та прох ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1865 | Добавил: shabalin74 | Дата: 03.07.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «З ІСТОРІЇ СЕМЕНІВСЬКИХ ЯРМАРКІВ»

  У XVII - XX ст. Семенівка славилася своїми ярмарками. Ярмарка - щорічні або періодичні торги, які проводяться у певних містах у певний час, як правило приурочувалися до церковних свят.

 

На території України проведення ярмарок відслідковується з десятого століття. Особливо активізувалося по Україні проведення ярмарок з XVI ст., маючи велике значення в житті держави та окремих їх регіонів.

 

Семенівка завдяки вигідному природно-географічному розташуванню, та статусу прикордонної території між Україною, Росією та Польщею у XVII - XVIII ст., була зручною для проведення ярмарок.  Власники та населення Семенівки ма ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 2179 | Добавил: shabalin74 | Дата: 26.06.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «СЕМЕНІВКА В 1900-1938 рр: de profundis»

Левченко Ілля Костянтинович,
Бузунко Петро Андрійович (корекція)
 
***Стаття написана з урахуванням Правопису 1929 року. 


Перша половина ХХ століття -- час народження й падіння Української держави після століть колоніяльного статусу; час двох найбільших за всю історію воєн, у які була втягнена й наша Вотчина; час громадянської війни; час тоталітаризму-сталінізму... Історичні події проходять капілярно: минуле України варто досліджувати на прикладі подій нашого краю. Даний нарис віддзеркалює історію < ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 2858 | Добавил: Pedro | Дата: 07.06.2015 | Комментарии (3)

Картинка к материалу: «Про село Чорний Ріг - робота вчителя історії»

  Перед тим, як надавати публікацію про с. Чорний Ріг Семенівського району кілька слів про автора цієї роботи. 

 

Дюбенок Микола Володимирович народився й виріс в селі Чорний Ріг. У 1991 році закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю вчитель історії та був направлений на роботу до своєї рідної школи. Уже 22 роки працює вчителем історії та правознавства Чорнорізької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. За цей час зарекомендував себе як творчий і талановитий педагог, його учні завжди беруть активну участь в олімпіадах та історичних конкурсах. 
Як справжній історик він не міг просто викладати свій предмет, не заглиблюючись в недосліджені прогалини історії рідного краю. Усе починається з малого: людина -з дитини, країна -з мал ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 2296 | Добавил: Тиранида | Дата: 29.05.2015 | Комментарии (0)

Картинка к материалу: «Село Янжуловка: ad fontes»

 Село Янжуловка: ad fontes 
 

Люди на території Семенівського району з’явилися близько 20 тисяч років тому. Чи проходили вони територією сучасного села? Це невідомо. Століття тому тут були суцільні ліси, багаті на здобич, а річка Стратива досягала 180 аршин (130 метрів) у ширину. 


... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 3009 | Добавил: Lya | Дата: 27.05.2015 | Комментарии (3)

Картинка к материалу: «Учасники походу Карла ХІІ залишили на Чернігово-Сіверщині не тільки могили»

 Учасники походу Карла ХІІ залишили на Чернігово-Сіверщині не тільки могили, а й села зі шведами.


У ході Північної війни шведське військо у жовтні – листопаді 1708 року пройшлося територією Чернігово-Сіверщини. Хоча цей похід відбувся 304 роки тому, і досі на карті Придесення залишилися згадки про нього. Ця неординарна подія відобразилася у назвах могил, курганів, кутків і навіть населеного пункту (Шведчина).

 

Зазначимо, що у регіоні у 1918 – 1920-их рр. та 1941 – 1943 рр. були значно екстремальніші бойові дії за участю набагато більших військових формувань, але вони не пригасили пам’яті про загиблих шведських учасників походу. Пояснення цього криється у тому, що протягом двох століть після повстання Мазепи на території Чер ... Читати далі »

Категория: Як це було ... | Просмотров: 1055 | Добавил: shabalin74 | Дата: 13.04.2015 | Комментарии (0)

1-15 16-30 31-36
Пошук


Наша Україна
Единая страна

Реклама
авторемонт -->

Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архив записівНаше опитування
Чи хотіли б Ви їздити маршрутним таксі до Корюківки за покупками в магазин АТБ ?
Всього відповідей: 17

Наша кнопка
Мы будем очень благодарны, если Вы разместите нашу кнопку на своем сайте
Семеновка - наш город!Код информера новостей

Друзі сайту

Сайт 1-В класу школи № 1 м. Чернігова Історія Чернігівської землі
Професійний фотограф у Чернігові
Сайт о Новгороде-Северском НЕофіційна сторінка м. Бобровиця
Козелецький соціально – інформаційний портал Відділ освіти Семенівської РДА
городок Десна в Черниговской области Жизнь в Ивановке - Интересно знать
Семенівський клуб хортингу Древній Любеч
Офіційний сайт редакції газети Срібнянщина

Хмарка Фото

Свята сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Законодавство
Законодавство України
 • Конституція України
 • Цивільний кодекс України
 • Господарський кодекс України
 • Земельный кодекс України
 • Митний кодекс Україны
 • Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування

 • Хмарка тегів

  Програма TV

  Copyright MyCorp © 2024 Хостинг від uCoz


  Розділи нашого сайту
  - НОВИНИ -
  Новини краю
  Семенівщина спортивна
  Наш ексклюзив
  Новини звідусіль
  Інше
  Навколо нас
  Газета "Гарт" про наш край
  - БЛОГИ -
  Инфраструктура
  Блог голови Семенівської РДА.
  Економічний блог.
  Блог освіти району
  Блог юридичних служб.
  Семенівський районний центр зайнятості.
  Блог правоохоронців
  Прикордоння
  Блог усіх небайдужих
  Життя видатних людей
  Духовне виховання
  А чи знаєте Ви?
  Людям про людей
  Як це було ...
  З глибин серця...
  - ОГОЛОШЕННЯ -
  Автомобілі
  Бізнес, співпраця
  Побутові товари
  Для офісу
  Комп'ютеры
  Лісова промисловість
  Метали
  Нафта, газ, вугілля
  Продукти харчування
  Промислове обладнання
  Інші товари
  Зв'язок та телекомунікації
  Будівництво
  Послуги у різних сферах
  Різне
  Нерухомість
  Анонси подій
  Робота
  - ЦІКАВЕ -
  Фотоальбоми
  Транспорт
  Туристам
  Форум
  Зв'язок
  Відео  Звертаємо увагу! Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на semenovka.at.ua. Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за матеріали користувачів. Думка Адміністрації не завжди може співпадати з думкою автора
  Шановні коментатори/дописувачі! Адміністрація веб-сайту не має намірів обмежувати свободу слова, але залишає за собою право видаляти висловлювання з уживанням нецензурної лексики та образ на адресу авторів матеріалів і їх фігурантів.
  *** *** ***

  Щоб додати необхідна авторизація
  Облако фоток
  Каталог webplus.info Семеновка - наш город! МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов топ каталог Украинский портАл
  QWW.com.ua - Каталог украинских сайтов Белый каталог сайтов
  Переглянути свіжі коментарі
  vomeso9896 написал:
  Травень - ідеальний час для початку пошуків з
  От: Vaasiliy На ринку України вже декілька років працюють ліцензійні ігрові сайти, тому їхня популярність зростає кожен день. Не знаю, добре це чи ні, але радує те
  Дата: 29.01.2024

  -->
  Vaasiliy написал:
  На ринку України вже декілька років працюють ліцензійні ігрові сайти, тому їхня популярність зростає кожен день. Не знаю, добре це чи ні, але радує те

  dunducatti написал:
  День Святого Валентина — это поистине особенный и романтический праздник, наполненный любовью и вниманием. Если вы планируете устроить веселую вечерин

  oscar82x4 написал:
  Справді, іноді варто розглядати різноманітні варіанти, і найпростіший шлях може виявитися найефективнішим. Наприклад, ми витратили багато часу, ходячи

  oscar82x4 написал:
  Лично я выбираю брать в проверенных местах в которых точно будет качественный кофе, а не пыль с дорог по которым возили кофе. и для себя я решил брать